1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muş'ta Çıkan Yangın 4 Aileyi Evsiz Bıraktı (Fotoğraflı

Muş'ta Çıkan Yangın 4 Aileyi Evsiz Bıraktı (Fotoğraflı

Muşta Çıkan Yangın 4 Aileyi Evsiz Bıraktı    (Fotoğraflı
A+A-

Muş'ta 2 katlı evde çıkan yangın 4 aileyi evsiz bıraktı. Dere Mahallesi'nde bulunan toprak yapılı evin çatısında henüz belirlenemeyen bir nedenden ötürü sabaha doğru yangın çıktı. Mahalle sakinleri

Muş'ta 2 katlı evde çıkan yangın 4 aileyi evsiz bıraktı.
Dere Mahallesi'nde bulunan toprak yapılı evin çatısında henüz belirlenemeyen bir nedenden ötürü sabaha doğru yangın çıktı. Mahalle sakinleri tarafından fark edilen yangın olay yerine itfaiyenin çağrılması ile saatler sonra kontrol altına alındı. Tavanın tahta olması nedeni ile 2 katlı evin bir bölümü tamamen çökerken diğer bölümler ise kullanılamaz hale geldi. İtfaiyenin yangına geç müdahale ettiğini iddia eden ev sahipleri, tavanın tahta olması nedeni ile görevlilerin çatıya çıkamadığını belirttiler.
Evi yanan Delibaş Demirtaş, sabaha karşı komşular tarafından uyandırıldıklarını söyleyerek, "Komşular yangın çıktı diyerek bizi uyandırdı. Sonra itfaiyeye haber verdik. Yangın sonucunda evim kullanılamaz hale geldik. Burada bile kirada oturuyordum. Şuan gidecek hiçbir yerim yok. Yetkililerden yardım bekliyorum" diye konuştu.
Evin 2. katında oturan Mehmet Ali Akar, çatıdan gelen seslere uyandığını vurgulayarak, dışarı çıktığında çatıdan alevlerin yükseldiğini fark ettiğini söyledi. Akar, "Yangını görür görmez ilk önce çocuklarımı sonra komşularımızı uyandırdım. Yapılan müdahalelere rağmen evlerimizi kurtaramadık. Şuanda 4 ev de kullanılamaz halde" dedi.
Çatıdan çıkan yangın sonucu evlerinin büyük bir bölümünün kullanılamaz hale geldiğini belirten Abdulhadi Yavuz ise itfaiyenin merdivenlerinin yükselmediği için yangının geç söndürüldüğünü söyledi.
(RD-MET-Y)

28.12.2012 11:29:27 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT