1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muş'ta 19 Okul Ab'ye Proje Sundu

Muş'ta 19 Okul Ab'ye Proje Sundu

Muşta 19 Okul Abye Proje Sundu
A+A-

Muş Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması Hibe Programı'na 19 okulun proje sunduğunu söyledi. Yazılı bir açıklama yayınlayan Ali Tatlı, 'Kız Çocukları

Muş Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması Hibe Programı'na 19 okulun proje sunduğunu söyledi.
Yazılı bir açıklama yayınlayan Ali Tatlı, 'Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması Hibe Programı' başvuru süresinin sona erdiğini belirtti. Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldığını ifade eden Tatlı, başvuru dönemi boyunca da bütün kurumlara proje hazırlama konusunda rehberlik edildiğini ifade etti. Tatlı, "İnsan kaynağına yatırımın güçlendirilmesi için eğitimin kalitesini artırmak, eğitim ve işgücü piyasası arasındaki bağı güçlendirmek ve özellikle kız çocukları olmak üzere, okula devam oranlarının arttırılmasıdır. Bu teklif çağrısı için ayrılan toplam bütçe 10 milyon avrodur. Bu toplamın yüzde 85'lik miktarı Avrupa Komisyonu'ndan ve yüzde 15'lik miktarı Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal bütçesinden ortak finansman olarak sağlanmaktadır. Bu programda yakın geçmişte yaşanan doğal afetler nedeniyle öğrencilerin eğitim kurumlarına erişiminin etkilendiği Van, Muş, Bitlis ve Hakkâri illerini kapsamaktadır. Her bir proje için öngörülen asgari hibe tutarı 150 bin ve azami hibe tutarı 250 bin avrodur" dedi.
(RD-MSA-Y)

07.01.2013 11:29:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT