1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Muş'ta 15 Metrelik Buz Sarkıtı

Muş'ta 15 Metrelik Buz Sarkıtı

Muşta 15 Metrelik Buz Sarkıtı
A+A-

Muş'ta PTT binasında oluşan yaklaşık 15 metrelik buz sarkıtı görenleri hayrete düşürdü. Kentte son günlerde etkili olmaya başlayan soğuk havalar sebebi ile oluşan ve çatılardan sarkan buzlar yayala

Muş'ta PTT binasında oluşan yaklaşık 15 metrelik buz sarkıtı görenleri hayrete düşürdü.
Kentte son günlerde etkili olmaya başlayan soğuk havalar sebebi ile oluşan ve çatılardan sarkan buzlar yayalar için büyük tehlike oluşturuyor. İstasyon ve Cumhuriyet Caddeleri üzerinde bulunan binalardan sarkan ve boyu 2 metreyi bulan buzlar kaldırımlardan yürüyen vatandaşlar için büyük tehlike oluştururken, PTT binasında patlayan borudan kaldırıma kadar sarkan 15 metrelik buz sarkıtı da ilginç bir görüntü oluşturdu. Buz sarkıtını kırmaya çalışan PTT'de görevli Mustafa Çekil, ilk defa bu ebatta bir buz sarkıtı gördüğünü kaydetti. Buz sarkıtının herhangi bir tehlike oluşturmadığını vurgulayan Mustafa Çekil; "Buz sarkıtı ATM'nin olduğu yere kadar sarkmış. ATM arızalı olduğu için kimse ATM'yi kullanmıyor. Eğer vatandaşlar ATM'yi kullanırsa tehlike olur" dedi.
Öte yandan, bazı binalardan sarkan buzları vatandaşlar kendi imkanlarıyla kırmaya çalışıyor. Belediyenin sürekli olarak tuzlama yapması ve buz sarkıtları için önlem alması gerektiğini belirten vatandaşlar, soğukların yaşamı etkilediğini kaydederek, "Muş'ta kış mevsimi oldukça yağışlı ve soğuk geçiyor. Bu sebeple de çatılardan buzlar sarkıyor. Her ne kadar buzlar vatandaşlar tarafından kırılsa dahi yine çatılardan buz sarkıtları eksik olmuyor. Buz sarkıtları özellikle yayalar için çok büyük bir tehlike oluşturuyor. Bu konuda herkesin dikkatli olması gerekiyor. Bazı çatılardan sarkan uzun buz kütleleri herhangi bir vatandaşın üzerine düşerse istenmeyen sonuçlar doğurabilir" şeklinde konuştular.
(NA-MET-Y)

14.01.2013 13:12:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT