1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Müslüman Kardeşlerden İsrail'e Kınama

Müslüman Kardeşlerden İsrail'e Kınama

Müslüman Kardeşlerden İsrail'e Kınama
A+A-

Müslüman Kardeşlerle Dayanışma İnisiyatifi Van Şubesi, düzenlediği basın açıklamasında İsrail’i kınadı.


Hz. Ömer Camii’nde Cuma Namazı sonrasında düzenlenen basın açıklamasını Müslüman Kardeşlerle Dayanışma İnisiyatifi adına okuyan Yusuf Aydın, İsrail’in Filistin topraklarında Müslümanlara yönelik katliamlara devam ettiğini belirtti. İsrail işgal rejiminin 3 illegal yerleşimci gencin, faili meçhul bir cinayete kurban gitmesini Hamas’a yükleyerek Filistin halkının üzerine bomba yağdırdığını vurgulayan Aydın, “İsrail, daha fazla Müslüman kanı dökebilmek için her türlü aşağılık davranışı yapabilecek bir karakterdedir” dedi.

Birleşmiş Milletler, ABD ve İngiltere başta olmak üzere Avrupa Birliği ülkelerinin 70 yıldır Siyonist İsrail’in doğal aktörleri olduğunu ifade eden Aydın, söz konusu bu ülkelerin İsrail’in bu saldırılarını da bir savunma hakkı olarak nitelendirdiklerini söyledi. İsrail’in her Ramazan ayını Müslümanlar için kan gölüne dönüştüren, kadın ve çocuk öldürmekten haz aldığını ve bu zihniyetin Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Gazze’ye, karadan, denizden ve havadan yaptığı son saldırılarda yaklaşık yüz Müslüman’ın şehit edildiğine dikkat çeken Aydın, “Saldırılarda 500 kişi yaralanmış, meskenlerin yanı sıra mabetler ve sağlık merkezlerini de vurulmaktadır. Mabetlere yapılan saldırılar, Siyonist İsrail’in kendinden başka kutsalının olmadığının, sağlık merkezlerine düzenlenen saldırıların da, İsrail’in düşük yoğunlukta bir soykırım yaptığının bir göstergesidir” ifadelerini kullandı.

Tüm dünyanın başında bir musibet olan İsrail’in işgal ettiği topraklardan sökülüp atılması gerektiğini vurgulayan Aydın, “Bunun yolu İslam ümmetinin birliğindedir. İsrail; küstahlığının, şımarıklığının ve aşağılık davranışlarının karşılığını er geç bulacaktır. Tüm bu yaşanan vahşet karşısında başta Türkiye olmak üzere, İslam dünyasını harekete geçmeye çağırıyor ve saldırıların durdurulması konusunda uluslar arası bir baskı oluşturulmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının ardından Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar tarafından Gazze’de hayatını kaybeden Müslümanlar için gıyabı cenaze namazı kıldırıldı.

‘Kahrolsun İsrail’ sloganlarını atan kalabalık daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

2 Yorum