1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Müslüman Kardeşler Van Şubesi'nden BM'ye Çağrı

Müslüman Kardeşler Van Şubesi'nden BM'ye Çağrı

Müslüman Kardeşler Van Şubesi'nden BM'ye Çağrı
A+A-

Müslüman Kardeşler Dayanışma İnisiyatifi Van Şubesi, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği kara saldırısını protesto etmek amacıyla Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne yürüdü.


Hz. Ebuzer Camii’nde kılınan ikindi namazı sonrası toplanan 150 kişilik bir grup, ellerinde Filistin’de ölenlerin fotoğraflarının yer aldığı dövizlerle, sloganlar eşliğinde BM Mülteciler Yüksek Komiserliği önüne kadar yürüdü. Burada düzenlediği bazın açıklamasında kalabalığa seslenen Müslüman Kardeşler İnisiyatifi gönüllüsü Hayati Beyde, BM’nin yıllardır mazlum milletlere karşı uygulanan zulümler karşısında üzerine düşeni yapmadığını vurguladı. Her zaman olduğu gibi küfrün yine tek millet halinde çalışmaya devam ettiğini belirten Beyde, “Van ilindeki BM temsilciliği aracılığıyla dünyaya sesleniyoruz. Sizler büyük ülkeler olabilirsiniz ama hepinizden de büyük bir güç vardır ki o da mazlum milletlerin dualarıdır. Medyalarınızın sayesinde sesiniz gür çıkabilir, algı oluşturabilir, halkları kazandırabilirsiniz ama unutmayınız ki bütün zalimlerin sesinden daha büyük bir ses vardır o da Allah-u Ekber’dir” dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından bina taş yağmuruna tutuldu. Binanın camları kırılırken kalabalığı Müslüman Kardeşler Dayanışma İnisiyatifi sakinleştirdi. Filistin'de hayatını kaybedenler için dua eden kalabalık ardından oturma eylemi yaptı. Oturma eyleminin üç gün boyunca devam edeceği belirtildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT