1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muş Belediyesi'ne İnşaat Mühendisi Alımı

Muş Belediyesi'ne İnşaat Mühendisi Alımı

Muş Belediyesine İnşaat Mühendisi Alımı
A+A-

Muş Belediyesi'nde sözleşmeli olarak çalıştırılacak 2 inşaat mühendisi için 31 kişi başvurdu. İnşaat mühendisi alımı için mülakat yapıldı. Belediye meclisi toplantı salonunda yapılan mülakat öncesi

Muş Belediyesi'nde sözleşmeli olarak çalıştırılacak 2 inşaat mühendisi için 31 kişi başvurdu. İnşaat mühendisi alımı için mülakat yapıldı.
Belediye meclisi toplantı salonunda yapılan mülakat öncesi inşaat mühendislerle bir araya gelen Belediye Başkanı Necmettin Dede, 15 kişiden oluşan komisyonun tüm mühendisleri tek tek dinleyeceğini ve ona göre karar verileceğini söyledi. Mühendislere tavsiyelerde bulunan Başkan Necmettin Dede, kendisinin de üniversiteyi bitirdiği zaman ekmek sahibi olmak için çeşitli düşüncelerinin olduğunu kaydetti.
Muş'un 1929 yılından bu yana imarının olmadığını belirten Başkan Dede, onun için tecrübenin kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Dede şöyle konuştu;
"Ben, kalkınmaya yönelik, imarı yeni çıkan bir şehir ve imar üzerinde tecrübelerin olması gereken bir Muş'u arzu ediyorum. Biz emeklemeden yürümek istiyoruz. Çünkü çok geri kalmışız. 1929 kurulan bir belediye ve bugüne kadar imar planı yok. Yani 80 yıllık bir belediyenin hala nüfus cüzdanı yok yani, imarı yok. Bu da teknik kadro eksikliğinden kaynaklanıyor. Bugüne kadar kadromuzda mühendis çok nadir görülmüştür. Teknolojiye ayak uydurma, teknik adamlarla çalışmanın da bir zevki ve konumu vardır. Bunu ben kabul ediyorum ve sizlerin de kabul etmesi gerekir. Bir işte zevkli bir çalışma, zevkli bir yönetim, zevkli bir icraat olduğu zaman insanların mutlu olmaması mümkün değildir. Bu bakımdan sizlere hayırlı olmasını diliyoruz."
Başkan Dede, komisyon tarafından karar kılınacak 2 inşaat mühendisiyle sözleşme yapılacağını ve 1 Ocak 2013 tarihi itibariyle iş başı yapılacağını sözlerine ekledi.
(NA-MET-Y)

17.12.2012 16:27:38 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT