1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muş Belediye Meclisi Toplandı

Muş Belediye Meclisi Toplandı

Muş Belediye Meclisi Toplandı
A+A-

Muş Belediyesi, 48'inci meclis toplantısı yapıldı. Belediye meclisi toplantı salonunda yapılan toplantıya Meclis Başkan Vekili Muhterem Bozkurt başkanlık etti. Toplantının açılış konuşmasını yapan

Muş Belediyesi, 48'inci meclis toplantısı yapıldı.
Belediye meclisi toplantı salonunda yapılan toplantıya Meclis Başkan Vekili Muhterem Bozkurt başkanlık etti. Toplantının açılış konuşmasını yapan Muhterem Bozkurt, cuma olması münasebetiyle ilk olarak vatandaşları dinleyeceklerini ve görüşmelere kapalı oturumda devam edeceklerini söyledi.
Vatandaşlardan ilk olarak söz alan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) hattında çalışan minibüsçüler, belediyeye olan kira bedelinin süresinin uzatılmasını talep ettiler. Minibüsçüler adına söz alan Hüsamettin Akalın, yarıyıl tatili olması münasebetiyle minibüslerin çoğunun çalışmadığını ve herhangi bir kazançları olmadığını belirtti. Çalışmadıkları için belediyeye olan kira borçlarını ödemeyecek durumda olduklarını ifade eden Hüsamettin Akalın; "Bu yüzden taksitlerimizin 3'ten 6'ya çıkartılmasını talep ediyoruz. Çünkü öğrenciler olmadığı için şu anda hiçbir minibüsçü çalışamıyor. Bu şartlarda size olan ödemelerimizi yapmamız imkansız durumda" dedi.
Mecliste daha sonra bir süre önce evi yanan 4 aile ile bu yangında evi hasar gören 2 aileye yardım edilmesi görüşüldü. Meclis toplantısına sonradan katılan Belediye Başkanı Necmettin Dede, 28 Aralık 2012 tarihinde 2 katlı kerpiç evde yangın çıktığını hatırlatarak; "Bu kerpiç binanın çatı katında yanıcı malzemeler bulunuyordu. Bundan dolayı yangın kısa sürede büyüdü. Yapı kerpiç olduğu için itfaiye ekiplerinin müdahalesinde evde yüzde 40 dolayında hasar oluştu. Valilik bu aileyi geçici bir yere yerleştirdi. Kızılay da bunlara malzeme yardımında bulundu. Biz de evi yanan 4 aileye 2'şer bin TL, evi zarar gören 2 aileye biner TL yardım yapılmasını öneriyorum" diye konuştu.
Bu ailelerin yardım taleplerinin karşılanması için yapılan oylamada yetki idareye verildikten sonra toplantı basına kapalı olarak devam edildi.
(NA-MSA-Y)

01.02.2013 14:34:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT