1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muş Barosu'ndan Uludere Açıklaması

Muş Barosu'ndan Uludere Açıklaması

Muş Barosundan Uludere Açıklaması
A+A-

Muş Baro Başkanı ve Doğu ve Güneydoğu Baroları Dönem Sözcüsü Avukat Zahit Söylemez, Şırnak'ın Uludere ilçesinde hayatını kaybeden insanların ailelerini ziyaret ettiklerini açıklayarak, herkesin ortak

Muş Baro Başkanı ve Doğu ve Güneydoğu Baroları Dönem Sözcüsü Avukat Zahit Söylemez, Şırnak'ın Uludere ilçesinde hayatını kaybeden insanların ailelerini ziyaret ettiklerini açıklayarak, herkesin ortak beklentisinin konunun açığa çıkarılması olduğunu söyledi.
Muş Baro Başkanı Avukat Zahit Söylemez, Uludere'de yaşanan olayların açığa çıkarılması gerektiğini söyledi. Söylemez, "İnsanların en önemli hakkı yaşam hakkıdır, bu nedenle devletin görevlerinin başında da bu yaşam hakkını korumak gelmektedir. Bu bir asli görevdir. Roboski'de bu hak ihlal edilmiştir. Oradaki 34 insanın öldürülmesinin hiçbir geçerli nedeni olamaz. Herkesin ortak beklentisi bu konunun açığa çıkarılması, gecikmeksizin soruşturmanın daha etkin yapılmasıdır. Hukuku ve savunmayı temsil eden bölge baroları olarak bir yıllık süre zarfında soruşturmanın gizliliği nedeniyle kamuoyunun bu konuda beklentilerinin karşılanmadığı ve bu konunun karanlıkta kaldığı endişesi taşımaktayız. Tüm bu nedenlerle gerek sorumluların bir an önce adaletin önüne çıkarılması, gerekse bu konunun karanlık arşivlerde yer almaması için yetkililerin etkin bir şekilde çalışmasını ve gelişmelerin kamuoyuyla paylaşılmasını talep ediyoruz" diye konuştu.
(RD-MSA-AŞ-Y)

30.12.2012 15:30:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT