1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Murat Durmaz Özalp'tan Aday Olamayacak!

Murat Durmaz Özalp'tan Aday Olamayacak!

Murat Durmaz Özalptan Aday Olamayacak!
A+A-

BDPli Filiz Koçali, partilerinde yüzde 40 kadın kotası bulunduğunu ve bazı belediye başkanlıklarını sadece kadınlara açacaklarını söylemişti.

Uğur Tunçdemir - WanHaber.com

BDP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Koçali, partilerinde yüzde 40 kadın kotası bulunduğunu, bazı belediye başkanlıklarını sadece kadınlara açarak kotayı gerçekleştirmeye çalışacaklarını belirterek, "Diyarbakır, Mardin ve Van belediyelerinden birinde ya da ikisinde kadın aday göstereceğiz" demişti. Bu sabah kesinleşen bilgilere göre BDP Van'da Merkez ilçe olarak İpekyolu'na, ilçe olarakta Özalp ve Edremit'e bayan kotası şartı koydu.

Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz bugün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Özalp Belediye Başkanlığı'na aday olamayacağını duyurdu. Durmaz yaptığı açıklamada; "Önümüzdeki yerel seçimlerde, Genel merkezimizce Özalp'ımıza kadın kotası uygulanmıştır. Özalp halkınıza hayırlı olsun." dedi.

Özalplıların deyimiyle Özalp'ı Özalp yapan Murat Durmaz'ın aday olamayacağı haberi ilçede üzüntüyle karşılanırken, Sosyal Medya üzerinden de Başkan Durmaz'a destek yağdı.

\"\"

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT