1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Muradiye'deki Öğrencilere Yardım

Muradiye'deki Öğrencilere Yardım

Muradiye'deki Öğrencilere Yardım
A+A-

İstanbul'daki bir grup üniversite öğrencisi tarafından başlatılan kampanya kapsamında toplanan giyim ve kırtasiye malzemeleri, Van'ın Muradiye ilçesindeki çocuklara dağıtıldı.

Esenyurt Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyeleri, "Bir Dilek, Bir İstek" kampanyası kapsamında Van'ın Muradiye ilçesinin Devetaş Mahallesi'ne bağlı Karavil mezrasını ziyaret ettiler. Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Öğrenci Konseyi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen çalışmada, iki derslikli Karavil Müzeyyen-Raif Kürüm İlkokulu’nda eğitim gören 48 çocuğa, kampanyada toplanan mont, bot, kırtasiye ile hediye paketleri dağıtıldı.

Esenyurt Üniversitesi Öğrenci Konseyi Üyesi Mustafa İpek, ülkenin her tarafını eşit gördüklerini ve hiçbir yeri ayırmadan hizmet götürmeye çalıştıklarını söyledi. Tek amaçlarının çocukların yüzünün gülmesini sağlamak olduğunu ifade eden İpek, "Konsey olarak 'Bir Dilek, Bir İstek' adı altında kampanya başlattık. Kampanyamız İstanbul merkezli ve ilk ayağını 'Kardan Ayaklar' olarak gerçekleştirdik. Bunun birçok üniversiteye öncülük etmek istedik. YYÜ ile ortak hareket etmekten büyük mutluluk duyduk. Çocukların ağladığı bir dünyada tek isteğimiz bir tebessüm" diye konuştu.

Üniversiteli Fatmanur Çetiner ise, İstanbul'dan Van'a gelerek kırsalda eğitim gören çocuklarla buluşmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Çocuklarla toplumun da güleceğini kaydeden Çetiner, "Buna inanarak buralara geldik. Beraberimizde ayakkabı, mont, kırtasiye malzemeleri getirdik. Daha iyi eğitim alabilmeleri için elimizden geldiğince ihtiyaçlarını karşıladık" dedi.

YYÜ Öğrenci Konseyi Üyesi Edanur Arvas da, etkinliğe katkı sunmak istediklerini anlatarak, "Çocukların mutluluğunu, gözündeki ışığı görünce bizler de mutlu olduk. Burada ve İstanbul'da kardeşlerimiz oldu. İnşallah projenin devamı gelir ve daha iyi etkinlikler yaparız" ifadelerini kullandı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT