1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Muradiye'de çıkan yangın korkuttu

Muradiye'de çıkan yangın korkuttu

Muradiye'de çıkan yangın korkuttu
A+A-

Muradiye ilçesinde, meydana gelen yangın sonrası iki besihane ve bir tandır evi tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.


İlçeye 8 kilometre mesafede bulunan Açıkyol Mahallesi’nde Songül Aslan’a ait olduğu belirtilen besihane ve tandır evinde gece saat 03.30 sıralarında bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Muradiye Belediyesi itfaiye ekibinin uzun müdahalesi sonucu etrafta bulunan diğer binalara sıçramayan yangın söndürülürken, yangında iki besihane ve tandır evi tamamen kullanılamaz hale geldi.

Yangının karayollarına yakınlığı nedeniyle şehirlerarası yolculuk yapan TIR şoförlerinin ikazıyla haberdar olduklarını ifade eden Hayrullah Aslan; “Gece saat 03.30 sıralarında karayollarından geçen ve tanıdık olan bir şoför beni arayarak ‘evleriniz yanıyor’ demesi üzerine haberdar olduk. Biz uyandığımızda besihaneler ve tandır evi alevler içerisindeydi. Hemen itfaiyeye haber verdik. İtfaiye ve vatandaşların yardımıyla 3-4 saatlik bir çaba sonucu başka yerlere sıçramadan yangını söndürdük. Biz bu besihaneleri ipotek karşılığı bankadan kredi çekmiştik. Kredi taksitinin bitmesine daha 4 yıl var. Hayvanlar yaylada olduğu için yanmaktan kurtuldular, ancak besihaneler ve tandır evi tamamen yandı. Hayvan kredisi çekmiştik. Şimdi hayvanlarımız da dışarıda kaldı. Şimdi ne yapacağımızı bilemiyoruz” dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT