1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Muradiye'de Bilim Fuarı ve Zekâ Oyunları Şenliği

Muradiye'de Bilim Fuarı ve Zekâ Oyunları Şenliği

Muradiye'de Bilim Fuarı ve Zekâ Oyunları Şenliği
A+A-

Muradiye ilçesi Yumaklı İlkokulu ve Ortaokulu’nda “Bilim Fuarı Ve Zekâ Oyunları Şenliği” düzenlendi.


Yumaklı İlkokulu ve Ortaokulu’nda, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve TUBİTAK’ın işbirliği protokolü kapsamında öğrenciler tarafından hazırlanan proje ve etkinliklerin yer aldığı “Bilim Fuarı ve Zekâ Oyunları Şenliği” açıldı. Okul bahçesinde düzenlenen fuara Kaymakam Erol Tanrıkulu, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Garnizon Komutanı Binbaşı Tarık Hekimoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşit Kütükçüoğlu, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene öğrenci ve öğretmenlerin rol aldığı kısa bir müzik etkinliği ile devam edildi. Stantların açılışı öncesi konuşma yapan Kaymakam Erol Tanrıkulu; “En önemli yatırım bilime, teknolojiye yapılan yatırımlardır. Eğer teknolojiyi üretecek güce sahipseniz söz sahibi konumundasınızdır. Bugün ülkemiz birçok alanda kaynaklarını üretmek ve ortaya koymak noktasında Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir. Bütün insanların mutluluğuna vesile olacak bu çalışmaları yapacak olan bilim insanlarımızın yetişmesi de bu noktada büyük önem taşımaktadır. Eğitim alanında bize düşen görev de onlara, yetişecekleri ortamı sunmak ve yol göstermektir. Okulumuzun Ankara final sergisindeki başarısı ile fuarın hazırlık ve ortaya çıkışında emeği geçen okul müdürümüz, muhtarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.


Açılış kurdelesi kesilmesinin ardından stantlar tek tek gezilerek öğrencilerden projeleri hakkında bilgi alındı. Sergi hakkında bilgi veren okul müdürü Bekir Saylam, fuarda 35 fen standı ve 17 adet zekâ oyunları standı açıldığını söyleyerek proje yürütücüleri Onur Şanlı, Hamit Onur Bilici ve zekâ oyunlarını hazırlayan Hanife Saylam başta olmak üzere emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür ettiğini söyledi. Saylam, “Her konuda öncü olmaya gayret eden okulumuzun açmış olduğu bu fuara iş yoğunluğuna rağmen vakit ayıran Sayın Kaymakamımız Erol Tanrıkulu başta olmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin ve katılan tüm davetlilere teşekkür ediyorum” dedi.


Stantların geziminin ardından okul ana binasındaki fotoğraf sergisi gezildi. İkram faslıyla birlikte program sonlandırıldı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT