1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. MURADİYE ŞELALESİNİN SON HALİ

MURADİYE ŞELALESİNİN SON HALİ

MURADİYE ŞELALESİNİN SON HALİ
A+A-

Van’ın Muradiye ilçesinde yılın son buzlu halini kaçırmak istemeyen fotoğrafçılar, Pamukkale travertenlerini andıran şelalenin son halini kare kare fotoğraflayıp önünde hatıra fotoğraf çekerek ölümsüzleştiriyorlar.

İlçeye 8 kilometre mesafede Muradiye Çaldıran arasında bulunan 20 metre yükseklikteki şelale, yaz aylarında ayrı, kış aylarında ise buzlu haliyle ayrı güzellikler sergiliyor. Bu yılın Aralık ayından bu yana tamamen donarak turistlerin uğrak yeri haline gelen şelale kısmen buzların çözülmesiyle de ayrı güzellikler sergileyip, cazibeliğini koruyor.


Fotoğraflarla şelalenin bu yılki son halini ölümsüzleştiren Mehmet İşleyen, “Türkiye’nin hemen her yerini gezdim, turistik yerlerini gördüm. Ancak Van’ımızın Muradiye Şelalesi’nin doğa güzelliği gerçekten bu soğukta insanı sıcak bir ortama götürüyor. Buradaki atmosfer inanılmaz derecede insanı büyülüyor. Bu kadar soğuğa rağmen her yıl buraya gelerek fotoğraf karelerini alıyoruz ancak buraya geldiğimiz zaman artık buradan ayrılmak istemiyoruz. Her meraklının buraya gelerek anılarını burada yaşaması lazım. Eksi 20 derecelere kadar olan hava şartlarında donan ve eşsiz bir güzellik sergileyen, soğuk havaya rağmen sıcak kareler çekip bu sıcak karelerin bize verdiği zevkle ısınıyoruz diyebilirim. Haftanın bütün stresini burada atıyoruz, bu da bize yetiyor” dedi.

galeri.PNG

A+A-

HABERE YORUM KAT