1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mülteciler Çeşitli Uğraşlarla Zamanlarını Geçiriyor

Mülteciler Çeşitli Uğraşlarla Zamanlarını Geçiriyor

Mülteciler Çeşitli Uğraşlarla Zamanlarını Geçiriyor
A+A-

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde kurulan Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde barınan mülteci sayısı 28 bine ulaşırken, mülteciler çeşitli uğraşlarla yeniden hayata tutunmaya çalışıyor. Suriye'de çı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde kurulan Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde barınan mülteci sayısı 28 bine ulaşırken, mülteciler çeşitli uğraşlarla yeniden hayata tutunmaya çalışıyor.
Suriye'de çıkan iç karışıklıktan dolayı ülkelerini terk etmek zorunda kalan Suriyeli mülteciler, kendilerine çeşitli uğraşlar bularak zamanlarını geçirmeye çalışıyor. Kimi kadınlar çocuklarına kazak örerken, kimi yaşlılar çadır önüne ektiği maydanoz ve naneler ile ilgileniyor. Çadır kentte kalan İdlipli 82 yaşındaki kadın, "Güneşli günlerde çadırın önüne çıkarak ektiğim nane ve maydanozu sulayarak teselli buluyorum. Gayem yeşillik yetiştirmek değil, bu sayede kendime uğraş çıkarmışım. Tabi beş günde bir uzayan yeşillikleri biçiyor ve torunlarımla beraber yemekte yiyoruz. Bazen de bir tutam komşularıma veriyorum. Çadır kent, insanlara paylaşmayı ve hayata tutunmayı öğretiyor. Ancak tek dileğim bir an evvel vatanıma dönmemdir" dedi.
(MD-CC-Y)

19.01.2013 10:04:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT