1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muhtarlardan Ziyaret Turu

Muhtarlardan Ziyaret Turu

Muhtarlardan Ziyaret Turu
A+A-

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde görevi yeni gelen Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ali Mıdış, yönetimiyle birlikte ziyaret turuna çıktı. Protokol ziyaretleri kapsamında dün ilk olarak Gazipaşa

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde görevi yeni gelen Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ali Mıdış, yönetimiyle birlikte ziyaret turuna çıktı. Protokol ziyaretleri kapsamında dün ilk olarak Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk'u ziyaret eden Köy ve Mahalle Muhtarları Başkanı Ali Mıdış ve yönetim kurulu üyeleri, Kaymakam Pamuk'tan dernek binasında çalıştırılacak personel konusunda destek istediler. Ziyarette Muhtarlar Derneği'nin önemi konusunda açıklamalarda bulunan Kaymakam Pamuk, tüm muhtarların birlikberaberlik içerisinde deneği sahip çıkmalarını önerdi. Pamuk, "Eğer bütünlük sağlanırsa bütün sorunlar da ortada kalkar, derneğe öncelikle üyelerin sahip çıkması gerekir. Bizler de Kaymakamlık olarak muhtarlarımıza elimizden gelen desteği vermeye hazırız." dedi. Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Mıdış ise derneğin üye aidatları ile giderlerini karşılayamadığını belirterek, Kaymakam Pamuk'tan personel konusunda destek istedi. Mıdış, "Derneğimizin kayıtlı üye sayısı belli. Aylık üye aidatları ile büro binası, personel ve diğer giderlerimizi karşılama imkanımız yok. Bizler yeni yönetim olarak derneği ayakta tutmak için özverili bir şekilde çalışacağız. Bizler yeni yönetimi devir alırken siyaseti derneğin tamamen dışında tutmayı hedefledik. Birlik ve beraberlik içinde çalışıyoruz ve derneğimizi en iyi şekilde yürütmeye gayret ediyoruz. Sizlerin de desteğini bekliyoruz." dedi. Pamuk ise öncelikle muhtarlar arasında birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini hatırlatarak, personel gideri konusunda yardımcı olabileceklerini söyledi.
ÖZGENÇ YER KONUSUNDA DESTEK SÖZÜ VERDİ
Muhtarlar Derneği yönetimi, Kaymakamlık ziyaretinin ardından Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç'i ziyaret etti. Belediye toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette derneğe yeni bir bina tahsisi talebinde bulunan Başkanı Ali Mıdış, dernek binasının kiralık olduğunu ve aylık 400 lira kira bedelinin kendilerine ağır geldiğini söyledi. Özgenç ise, Ilıca Parkı'ndaki iki katlı binanın alt katını muhtarlar derneğine tahsis etmeyi teklif etti ancak Dernek Başkanı Mıdış ve yönetim kurulu üyeleri, Ilıca Parkı'nın şehir merkezinde olmaması nedeniyle köylerden gelen muhtarların gidemeyeceğini dile getirerek şehir merkezinde bir yer istedi. Özgenç, Kaymakamlık binası yanında bulunan şadırvan alanına bir çay ocağı koyarak buraya oturma alanı yapmayı planladıklarını, muhtarlar için de buraya bir oda yaparak yerin derneğe tahsisinin yapılacağını belirtti. Özgenç, "Bu alanın projesini tamamladık ancak projede değişiklik yaparak bir ay içerisinde sizlere teslim ederiz" şeklinde konuştu.

16.01.2013 12:47:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT