1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Muhasebecilerden Van TSO'ya Ziyaret

Muhasebecilerden Van TSO'ya Ziyaret

Muhasebecilerden Van TSO'ya Ziyaret
A+A-

Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva’yı makamında ziyaret etti.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Takva, Örgütlü toplum her alanda önemli bir yapıya sahiptir. Bizler Yönetime geldiğimiz günden buyana 21 Sektör toplantısı gerçekleştirdik.  Bu anlamda sektörün sorunlarını çözmek ve gelişimini sağlamak için hepsinin örgütlenmesi gerektiğine olan inanancımızı her zaman koruduk. Bu anlamda Deprem öncesi kurulan ve zorluklara rağmen kendini geliştiren derneğiniz İlimiz için önemli bir yere sahiptir. İlimizin gelişimi ve Tüccar ve Esnafımızın sorunlarının çözümü noktasında Derneğiniz ile ortak çalışmalar yapmamız gerekiyor dedi. 


Takva, Muhasebeciler mükellefleri için önemli bir yere sahiptir. Zaman zaman mükellefler yanlış uygulamalar nedeniyle zarara uğramaktadırlar. Bu konuda bizlerin üyelerimizi doğru şekilde yönlendirmemiz gerekmektedir. Unutmamalıyız ki; 

İlimizin gelişmesi, sanayici ve tüccarımızın gelişmesiyle doğru orantılıdır. Bu nedenle sanayici ve Tüccarımıza vereceğimiz hizmetlerin kalitesini arttırmak gerekiyor dedi. 


Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Mali Müşavir Tarkan Güven ise; Ticaret ve Sanayi Odasının kent için yaptığı çalışmaları yakından takip etmekteyiz. Mükelleflerimizin Van Tso’da yapılan işlemlerinin kısa sürede tamamlanmasına yönelik atılan adımları da takdir ediyoruz. Özellikle Türkiye genelinde MERSİS konusunda yaşanan sistemsel sıkıntıların giderilmesi ile birlikte hayatımız daha da kolaylaşacaktır. Bu anlamda projelerinize destek olacağımızı da buradan dile getirmek isterim dedi.   

 

 

A+A-

HABERE YORUM KAT