1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Muharrem'in ölümüyle ilgili başka kurumlarında ihmali var!

Muharrem'in ölümüyle ilgili başka kurumlarında ihmali var!

Muharrem'in ölümüyle ilgili başka kurumlarında ihmali var!
A+A-

Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca köyü Çalık mezrasında yolların kar nedeniyle kapalı olmasından dolayı hastaneye kaldırılamayarak hayatını kaybeden 1,5 yaşındaki Muharrem Taş ile ilgili Sağlık Bakanlığının yaptığı açıklama Taş ailesini mutlu etti.

Yeğenini kaybeden amca Abdurrahman Taş, verilen cezanın kendileri için önemli olduğunu ancak olayın tek bir kuruma yüklenmesinin yanlış olduğunu söyledi. Taş, "Verilen ceza bizim için önemli ama olayın tek bir kurum üzerine yüklenmesi ya da iki sağlık görevlisinin günah keçisi seçilmesi doğru değil. Burada kurumların ihmali var. Konunun takibi açısından bu çok iyi bir gelişme. Biz de konunun takipçisi olacağız. Bu çocuğun hakkının kaybolmasına müsaade etmeyeceğiz" şeklinde konuştu.


Sağlık Bakanlığı ise dün yaptığı açıklamada, "Van 112 Komuta Kontrol Merkezi'nde görevli bir acil tıp teknisyeni ile 112 hekiminin görev kusuru bulunduğu anlaşıldığından, ilgili kişiler hakkında gerekli disiplin cezalarının verilmesi ve görev yerlerinin değiştirilmesine karar verilmiştir. Ayrıca konuyla ilgili olarak Jandarma Karakolu ile İl Özel İdare Şantiye görevlileri hakkında gerekli incelemenin yapılması için raporun bir örneği Van Valiliğine gönderilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunulur" ifadelerine yer vermişti.

A+A-

HABERE YORUM KAT