1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muharrem Ayı Etkinlikleri

Muharrem Ayı Etkinlikleri

Muharrem Ayı Etkinlikleri
A+A-

Malatya Belediyesi'nin 2012 yılı kültürel etkinlikleri kapsamında, Muharrem Ayı dolayısıyla, Tasavvuf Musiki Yaşatma ve Koruma Derneği (TAMUYAD) işbirliğiyle 'Ehli Beyt Aşkına Muharrem İlahileri' isim

Malatya Belediyesi'nin 2012 yılı kültürel etkinlikleri kapsamında, Muharrem Ayı dolayısıyla, Tasavvuf Musiki Yaşatma ve Koruma Derneği (TAMUYAD) işbirliğiyle 'Ehli Beyt Aşkına Muharrem İlahileri' isimli tasavvuf musiki konseri düzenlendi.
Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen tasavvuf musikisi konserine Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Malatya eski milletvekili İhsan Koca, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, MHP İl Başkanı Arif Yıldız, İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata, Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Vakfı Başkanı Hasan Meşeli, Belde Belediye Başkanları, Belediye Başkan Yardımcıları ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Program öncesinde aşure ikramının yapıldığı konser sırasında aşırı izdihamdan dolayı birçok vatandaş konseri ayakta izledi.
'Ehl-i Beyt Aşkına Muharrem İlahileri' tasavvuf musiki konseri öncesinde kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Muharrem ayı dolayısıyla kerbela şehitlerini rahmetle anarak, bu tür etkinlikler vesileyle onları daha iyi anlama fırsatı bulduklarını söyledi.
Muharrem Ayı'nda düzenlenen etkinliklerin Ehli Beyt'in hayatlarının daha yakından tanınmasına vesile olduğunu da kaydeden Başkan Çakır, "Özellikle Malatya'mızda gerçekleştirilen bu etkinlikler, anlamına uygun bir şekilde idrak ediliyor. Biz Ehl-i Beyt sevgisini gönlümüzde yaşatıyoruz" dedi.
Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın konuşmasının ardından Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ile Mustafa Şahin de birer selamlama konuşması yaparak, programın düzenlenmesinden dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.
Milletvekili Öznur Çalık, Kerbela'da şehit düşenleri rahmetle andıklarını belirtirken, Mustafa Şahin ise Muharrem ayında şehit edilen Hz. Hüseyin ve diğer Ehl-i Beyt mensuplarından dolayı bu ayın matem ayına Yapılan dönüştüğünü söyledi.
Konuşmaların ardından 'Ehli Beyt Aşkına Muharrem İlahileri' isimli tasavvuf musikisi konserine geçildi.
Birbirinden güzel parçaların seslendirildiği konserde adeta bir tasavvuf musikisi ziyafeti çekilirken, yoğun ilgi nedeniyle birçok vatandaş, konseri ayakta izledi.
(NA-AŞ-Y)

09.12.2012 16:54:01 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT