1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muharip Gaziler Derneği Kadın Kollarını Kuruyor

Muharip Gaziler Derneği Kadın Kollarını Kuruyor

Muharip Gaziler Derneği Kadın Kollarını Kuruyor
A+A-

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi 'Kadın Kolları'nı hayata geçirerek, gazi eşleri ve ailelerini daha sık bir araya getirmeyi hedefliyor. Dernek Başkanı Hasan Karataş, dernek bünyesinde

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi 'Kadın Kolları'nı hayata geçirerek, gazi eşleri ve ailelerini daha sık bir araya getirmeyi hedefliyor.
Dernek Başkanı Hasan Karataş, dernek bünyesinde oluşturdukları Kadın Kolları'nın önümüzdeki hafta içinde resmileşeceğini söyledi. Derneğin kurulduğu 2011 yılından bu yana sadece gaziler ve vefat etmiş gazi eşleriyle birlikte faaliyet gösterdiklerini ifade eden Karataş, "Önümüzdeki haftadan itibaren kadın kollarımızı hayata geçirerek, eşler arasındaki yakınlaşmayı daha arttırmayı hedefliyoruz" dedi.
Kadın Kolları'nın başkanlığını gazi yakını Banu Özdağ'ın yapacağını kaydeden Hasan Karataş, kadın kollarının gazi eşler arasındaki dayanışmayı arttıracağına inandığını belirtti. Banu Özdağ ise, toplum içinde gerçekleştirdikleri faaliyetleri daha aktif hale getirmek için yola çıktıklarını söyledi. Özdağ, gazilerin toplumdaki yerini daha iyi anlatmak için çeşitli faaliyetler düzenleyeceklerini ifade etti.
(ÜÖ-MB-İK)

30.12.2012 16:16:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT