1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muğlalı Öğretmenlerden Serbest Kıyafet Eylemi

Muğlalı Öğretmenlerden Serbest Kıyafet Eylemi

Muğlalı Öğretmenlerden Serbest Kıyafet Eylemi
A+A-

Muğla'da öğrencilerdeki kılık kıyafet yönetmeliğinin değişmesinin ardından bu defa öğretmenler de kıyafet serbestisi için bir günlüğüne okullara ve derslere serbest kıyafet ile geldi. Muğla Eğitim

Muğla'da öğrencilerdeki kılık kıyafet yönetmeliğinin değişmesinin ardından bu defa öğretmenler de kıyafet serbestisi için bir günlüğüne okullara ve derslere serbest kıyafet ile geldi.
Muğla Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Sebahattin Akkır, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık ve kıyafetine dair yönetmeliğin darbe dönemlerinde hazırlanan bir yönetmelik olduğunu söyledi. Akkır, "Öğrencilerin kılık ve kıyafet yönetmeliği değişti. Tek tipçilikten vazgeçildi. İmam Hatip okullarında sadece Kur'an'ı Kerim derslerinde başörtüsü serbestisi tanınmışken, öğretmen adaylarına staj dönemlerinde kıyafet serbestisi hakkı tanınırken, eğitim çalışanlarının saçı ile bıyığı ile, en tıraşı ile pantolonunun kumaşı ile ilgilenilmesini doğru bulmuyoruz. Devlet memurlarına adeta üniformalı asker muamelesi yapılmaktadır. Çalışanlar olarak ne giydiğimiz değil, ne ürettiğimiz ile ilgilenilmesini istiyoruz. Bu yönetmeliği bir günlüğüne de olsa yok sayıyor ve okullarımıza serbest kıyafetle giriyoruz" dedi.
(BT-MB-İK)

02.01.2013 14:45:09 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT