1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muğla'da Kocaeli Örneği Anlatıldı Kocaeli

Muğla'da Kocaeli Örneği Anlatıldı Kocaeli

Muğlada Kocaeli Örneği Anlatıldı  Kocaeli
A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Muğla Fethiye'de düzenlenen Siyaset Akademisi'ne katıldı. Başkan Karaosmanoğlu, yeni yasayla Büyükşehir olan Muğla'da Kocaeli örneğini anlatt

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Muğla Fethiye'de düzenlenen Siyaset Akademisi'ne katıldı. Başkan Karaosmanoğlu, yeni yasayla Büyükşehir olan Muğla'da Kocaeli örneğini anlattı.
Başkan Karaosmanoğlu, AK Parti Genel Merkezi tarafından Muğla Fethiye'de düzenlenen Siyaset Akademisi programında tecrübe paylaşımında bulundu. Fethiye Kültür Merkezi'nde yapılan programda salonu dolduran yaklaşık 600 kişi, başkan Karaosmanoğlu'nun açıklamalarını dikkatle dinledi. Başkan Karaosmanoğlu, yeni yasayla büyükşehir olan Muğla'da ilk planda yapılması gerekenleri Kocaeli örneği üzerinden anlattı.
Kocaeli'de geçmişte uygulanan modeli, bunun kente olan etkilerini anlatan Başkan Karaosmanoğlu, pilot il uygulaması sonucunda tüm il sınırlarının büyükşehir olmasıyla kentte yaşanan değişim ve gelişimi fotoğraflar eşliğinde anlattı. Bir sahil kenti olması, yeni yasayla 49 belde belediyesinin kapatılıp 14 ilçe belediyesinin oluşturulmasıyla Kocaeli'ye benzer özellikler taşıyan Muğla'da programa katılanlar, başkan Karaosmanoğlu'nun anlattıklarını büyük bir dikkatle dinledi.
AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, belediye meclis üyeleri ve teşkilat yöneticileri tarafından misafir edilen başkan Karaosmanoğlu'na Başkan Danışmanı Ömer Polat eşlik etti. Kültür merkezinin girişinde çiçeklerle karşılanan Başkan Karaosmanoğlu, ilk olarak fuayede oluşturulan Değişim Kenti Kocaeli Fotoğraf Sergisi'ni ziyaret etti. Buradan salona geçen Başkan Karaosmanoğlu, yaklaşık 1 buçuk saat süren sunumunda tecrübe paylaşımında bulundu. Başkan Karaosmanoğlu, büyükşehir statüsüne kavuştuktan sonra önceliklerin çok iyi belirlenmesi, sorunların üzerine kararlılıkla gidilmesi ve çözüm yollarının bulunması gerektiğini söyledi. Kocaeli örneğinden yola çıkarak açıklamalarda bulunan Başkan Karaosmanoğlu, büyükşehir olmasıyla birlikte Muğla'da önemli değişim ve gelişim yaşanacağına inandığını söyledi.
Programa katılan Muğlalı belde belediye başkanları, kısa süre önce Kocaeli'de Türkiye genelinden gelen belediye başkanlarının katılımıyla yapılan, "İl Sınırında Büyükşehir Modeli; Kocaeli Deneyimi'' programına katıldıklarını ve çok faydalandıklarını aktardı. Etkinlikte başkan Karaosmanoğlu'nu dikkatle dinleyen katılımcılar da, kendisinin anlattıklarından sonra büyükşehir ile ilgili yaşadıkları endişenin ortadan kalktığını söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, daha sonra Kanal Fethiye televizyonunda yayınlanan bir programa katıldı.
(UU)

20.01.2013 17:40:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT