1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muğla Jandarmasından Hem Eğitim Hem De Uygulama

Muğla Jandarmasından Hem Eğitim Hem De Uygulama

Muğla Jandarmasından Hem Eğitim Hem De Uygulama
A+A-

Muğla İl Jandarma Komutanlığı bünyesine yeni katılan Uzman Çavuşlara uygulamalı eğitim veriliyor Asayiş, Bomba arama ve Narkotik birimlerine yeni katılan personel ile birlikte yaklaşık 20 subay, astsu

Muğla İl Jandarma Komutanlığı bünyesine yeni katılan Uzman Çavuşlara uygulamalı eğitim veriliyor Asayiş, Bomba arama ve Narkotik birimlerine yeni katılan personel ile birlikte yaklaşık 20 subay, astsubay ve uzman çavuş Muğla Denizli Karayolu üzerinde uygulamalı eğitim yaptı.
Muğla İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev yapan Narkotik Köpeği Ezel ve Bomba Arama Köpeği Ceza da uygulamada görev aldı. Ekipler tarafından hem Muğla çıkışında, hem de Denizli istikametinden gelen araçlar durdurularak arama yapıldı. Büyük tonajlı kamyon ve yolcu taşıyan otobüslerde de arama yapılırken, otobüslerin bagajlarında narkotik ve bomba arama köpekleri Ezel ve Ceza arama çalışmalarına katıldı.
JEMUS SİSTEMİ İLE BİLGİ AKIŞI
Jandarma'nın yaptığı uygulamalı eğitimde, Türkiye'de birçok ilde kullanılan Jandarma Entegre Muhabere ve Bilgi Sistemi (JEMUS) ile GBT, Plaka ve kimlik sorgulama sistemi ile kişilerin kimlik bilgilerine ve plakalar ile araçların bilgilerine kısa sürede ulaşılması dikkat çekti. Yapılan uygulamalı eğitim sırasında birimlere yeni katılan Uzman Çavuşlara uygulamalı olarak eğitim verildi.
(BT-MB-İK)

20.02.2013 15:54:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT