1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muğla Belediye Meclisi'nde Küfür Krizi

Muğla Belediye Meclisi'nde Küfür Krizi

Muğla Belediye Meclisinde Küfür Krizi
A+A-

Muğla Belediye Meclisi'nin AK Parti'li üyelerine karşı CHP'li bazı Meclis üyeleri tarafından fiziki ve sözlü tacizde bulunulduğunu iddia eden AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Çelebi, "Bu küfürler ve haka

Muğla Belediye Meclisi'nin AK Parti'li üyelerine karşı CHP'li bazı Meclis üyeleri tarafından fiziki ve sözlü tacizde bulunulduğunu iddia eden AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Çelebi, "Bu küfürler ve hakaretler sadece AK Parti grubuna değil, bütün Muğla'ya ve Muğlalılara yapılan küfür ve hakaretlerdir" dedi.
AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısına AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Çelebi, Belediye Meclis üyeleri Hamza Akercan ve Ziya Ercan katıldı. AK Parti İlçe Başkanı Çelebi, Belediye Meclis üyelerinin uzun süredir sözlü tacize uğradığını, ancak artık tacizlerin fiziki olarak başladığını iddia etti. Çelebi, "AK Parti Muğla Belediye Meclis üyelerimize karşı daha önce ufak tefek olumsuz davranışlarda bulunulmuştu. Bizler bunları büyütmedik ve kamuoyuna aksettirmedik. Meclis grup başkanvekilimize fiziken engellemeler yapılmış, kolu tutularak itilmiş ve sözlü tacize uğramıştır. Bu durum bütün Belediye Meclis üyelerinin gözü önünde cereyan etmiştir. Şu anda AK Parti'li Belediye Meclis üyemiz Hamza Akercan da denetim görevini yerine getirirken haklı ve kanuni taleplerde bulununca önce engellenmiş, sözlü tacizde bulunulmuş, daha sonra da küfredilmiştir. AK Parti'li Belediye Meclis üyeleri Muğla'da her üç kişiden birinin oyunu alan partinin temsilcileri ise de seçildikleri andan itibaren tüm Muğla'nın ve Muğlalı'nın adına denetim görevini yerine getirmektedir. Bu korkunun sebebi nedir? Eğer ortada yanlış işler yoksa, niçin Belediye Meclis üyelerimize hak etmediği fiili engellemelerde bulunulmuştur? Bu kanalizasyon işini içinden çıkılmaz hale getiren kimdir? Bu eski garaj alanını kurbağaların yüzdüğü göl haline getiren kimdir? Bu yolları yarım yamalak sıcak asfalt dökemeden bırakan kimdir? İptal edilen ihaleler hangi belediyenin ihaleleridir? Bu konuda Muğla halkına söyleyecek sözü olmayanlar hakaretlere başlamışlardır. Fikirlerle mücadele etmeyenler, hakarete ve fiili tacizlere başlarlar. Bu küfürler ve hakaretler sadece AK Parti grubuna değil, bütün Muğla'ya ve Muğlalılara yapılan küfür ve hakaretlerdir" şeklinde konuştu.
(BT-Y)

07.02.2013 17:19:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT