1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Müftüler Kütahya'da Toplandı

Müftüler Kütahya'da Toplandı

Müftüler Kütahyada Toplandı
A+A-

Kütahya'da Müftüler Toplantısı, İl Müftü Mustafa Üskülüplü başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya ev sahipliğini yapan İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü, Kütahya İl Müftülüğü'nün yapılan ve devam ed

Kütahya'da Müftüler Toplantısı, İl Müftü Mustafa Üskülüplü başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıya ev sahipliğini yapan İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü, Kütahya İl Müftülüğü'nün yapılan ve devam eden faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi verdi.
Üskülüplü, yaptığı açıklamada, "Toplantıda, cami ve Kur'an Kursu hizmetlerinin kalitesini artırmak ve cami dışı din hizmetlerinin artırılması için yapılacak çalışmalar gibi konular görüşüldü. Diyanet İşleri Başkanlığımızdan ve mülki amirlerden gönderilen talimat ve tebligatlar duyurularak açıklanmıştır. Toplantıda ayrıca, resmi ve güncel konularda, kanun ve yönetmelikler çerçevesinde, yapılacak ve yapılması istenen hususlarda çeşitli bilgiler verildi" dedi.
Müftüler Toplantısından sonra Kütahya Polis Evi'nde verilen yemeğe Kütahya Valisi Kenan Çiftçi de katıldı.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, yemekten sonra yaptığı konuşmada, müftülerin, Kur'an Kursu hizmetlerini merkezden en ücra köşedeki köye kadar götürmeleri gerektiğini vurgulayarak, "Günleri ve saatleri değil dakikaları bile israf etmeden çalışmalarımıza devam etmemiz gerekir" diye konuştu.
(EFE)

09.01.2013 17:08:56 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT