1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mudurnu'ya 250 Ton Kömür Yardımı Yapıldı

Mudurnu'ya 250 Ton Kömür Yardımı Yapıldı

Mudurnuya 250 Ton Kömür Yardımı Yapıldı
A+A-

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi ailelere 250 ton kömür yardımı yapıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Ba

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi ailelere 250 ton kömür yardımı yapıldı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Mudurnu ilçesinde 250 ton kömür dağıtıldı. İlçe merkezi ile köylerde yaşayan ve muhtarlar tarafından tespit edilen ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere dağıtılan kömürler, ihtiyaç durumuna göre 40 ve 60 çuval olarak vatandaşlara verilecek. Dağıtılan kömürler ile birlikte dört sayfalık 'sobalarda kömür kullanım kılavuzu' veriliyor. Resimli olarak hazırlanan kılavuzda sobalara bağlanan bacaların nasıl olması gerektiği anlatıldı. Kılavuzda ayrıca soba kurulurken dikkat edilecek hususlar, sobe ve şofben kaynaklı karbon monoksit zehirlenmelerinde neler yapılması gerektiği başlıklı soruların cevapları yer alıyor.

13.12.2012 17:24:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT