1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Müdek Sdü'de İncelemeler Yaptı

Müdek Sdü'de İncelemeler Yaptı

Müdek Sdüde İncelemeler Yaptı
A+A-

Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği, ara ziyaret çalışmaları kapsamında Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Bölümü'nde incelemelerde bulun

Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği, ara ziyaret çalışmaları kapsamında Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Bölümü'nde incelemelerde bulundu.
Prof. Dr. Orhan Alankuş, Prof. Dr. Haşmet Türkoğlu ve Dr. Can Meydanlı'dan oluşan MÜDEK heyeti, değerlendirmelerini, Rektörlük İhale Salonu'nda yapılan bir toplantıda, SDÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız, Prof. Dr. İskender Akkurt, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Küçüköner, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Bolattürk, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ertuğrul Durak ve Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Recai Fatih Tunay'a aktardı.
Toplantı öncesinde MÜDEK heyetinden Prof. Dr. Orhan Alankuş ile Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Küçüköner, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu'nu ziyaret etti. MÜDEK Temsilcisi Orhan Alankuş, akreditasyon çalışmaları hakkında bilgi vererek bu değerlendirmeler sürecinde üniversite ve mühendislik fakültesinin alt yapısı hakkında bilgi alma imkanı bulduklarını, eğitiminde kalite standartlarının oluşturulması ve kalite iyileştirme girişimlerini başlatılmasını desteklediklerini söyledi.
Rektör İbicioğlu da, küresel standartları yakalama ve bunları aşma noktasında önemli çalışmalar yapan SDÜ'nün tüm akademik birimlerinde, oluşabilecek aksaklıkların giderilmesi ve iyileştirmeye yönelik sürekli çalışmalar yaptıklarını belirtti.
SDÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü, 30 Eylül 2011 ve 30 Eylül 2013 tarihleri arasında geçerli olmak üzere Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği(MÜDEK) Akreditasyon Kurulu (MAK) tarafından akredite edilmişti.
(FK-SK-Y)

19.12.2012 16:57:32 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT