1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mudanya'da Köpek Davası

Mudanya'da Köpek Davası

Mudanyada Köpek Davası
A+A-

Bursa'nın Mudanya ilçesinde, Güzelyalı Mahallesi Altınkum mevkiinde geçen yıl eylül ayında bir köpeğin taşlanarak öldürülmesiyle alakalı bir kişinin yargılanmasına başlandı. Yerel hayvan koruma gör

Bursa'nın Mudanya ilçesinde, Güzelyalı Mahallesi Altınkum mevkiinde geçen yıl eylül ayında bir köpeğin taşlanarak öldürülmesiyle alakalı bir kişinin yargılanmasına başlandı.
Yerel hayvan koruma görevlisi Ayşe Kaya'nın sahiplendiği sokak köpeğinin taşlanarak öldürülmesiyle ilgili Z.D. hakkında açılan davaya Mudanya Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlandı. "Mala zarar vermek"le suçlanan Z.D'nin katıldığı duruşma ileri bir tarihe ertelendi.
Bursa Barosu avukatı ve aynı zamanda Hayvan Hakları Koruma Başkanı Ümran Babacan, mahkeme çıkışı yaptığı açıklamada, üzücü bir davaya girdiğini ifade etti. Babacan, "Bir sokak köpeği taşlanarak öldürüldü. Bir hayvanseverimiz o köpeği aç susuz kalmaması ve hastalandığında tedavi ettirilmesi için sahiplenmişti. Bu köpek insanların şiddetine maruz kalarak itlaf edildi. O zavallı köpeğin sesi olup, Bursa Barosu olarak bu duruşmayı takip sonuna kadar takip edeceğiz. Günümüzde hayvanlara karşı şiddet olayları son derece arttı. Bunda ailelere büyük görev düşmektedir. Hayvan sevgisini aileler daha küçükken çocuklarına aşılamalıdır, öğretmenler de hayvan sevgisi konusunda çocukları eğitmeli. Amerika'da yapılan istatistikler, çocukluklarında hayvanlara şiddet uygulayanların büyüdükleri zaman potansiyel suçlu olduğunu ve adeta suç makinesi haline dönüştüğünü ortaya koyuyor" dedi.
(MŞ)

29.01.2013 15:14:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT