1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mudanya'da Kırsal Kalkınma Toplantısı
Mudanyada Kırsal Kalkınma Toplantısı

Mudanya'da Kırsal Kalkınma Toplantısı

Bursa'nın Mudanya ilçesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından köy muhtarları ve çiftçilere kırsal kalkınma programı (IPARD) hakkında bilgi verildi. İlçe Tarım Müdürü Ş

A+A-
Bursa'nın Mudanya ilçesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından köy muhtarları ve çiftçilere kırsal kalkınma programı (IPARD) hakkında bilgi verildi.
İlçe Tarım Müdürü Şefik Çınar, müftülük salonundaki toplantıda yaptığı konuşmada, "Gıda Tarım Başkanlığı'nın ilgili kuruluşu olan TKDK AB tarafından destekleniyor. TKDK, Süt, et, meyve ve sebzelerin işlenmesi, kırsal turizmde ve diğer çiftçilik faaliyetlerinin geliştirilmesinde hibe desteği sağlayan bir kuruluş. Bu kuruluş, yatırımcıya ortalama yüzde elli hibe desteği veriyor. Her kalemde tarıma birçok destek veriyor" dedi.
IPARD programının kırsal alanda sadece tarım ve hayvancılık değil, çevre, turizm ve sanayi gibi oldukça geniş bir yelpazeyi kapsayan, zirai yatırımların desteklenmesi ve yönlendirilmesi, kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi, istihdamın artırılması ve yerel kalkınma stratejilerinin harekete geçirilmesini amaçlayan bir yaklaşımı benimsediği bildirildi.
(MŞ)

26.01.2013 16:53:31 TSI

HABERE YORUM KAT