1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mudanya'da Aikido Günleri

Mudanya'da Aikido Günleri

Mudanyada Aikido Günleri
A+A-

Bursa'nın Mudanya ilçesinde, Trilye Yelken Kulübü bünyesinde Japon dövüş sanatı aikido halka tanıtıldı. Mudanya İlçe Spor Salonu'nda 4. dan 3. kademe Saner Cengiz ve 2. dan 2. kademe antrenörü Must

Bursa'nın Mudanya ilçesinde, Trilye Yelken Kulübü bünyesinde Japon dövüş sanatı aikido halka tanıtıldı.
Mudanya İlçe Spor Salonu'nda 4. dan 3. kademe Saner Cengiz ve 2. dan 2. kademe antrenörü Mustafa Nemli liderliğinde aikido sporu tanıtıldı. Şehir dışından gelen antrenör ve sporcular ile toplam 65 kişilik grup bu dövüş sanatını Mudanyalılara anlattı. 1. kademe antrenörü Eray Demir, maksatlarının Mudanya'da vatandaşlara aikidoyu tanıtmak ve bu sporu yaptırmak olduğunu söyledi.
Trilye Yelken Kulübü bünyesinde çalışmalara başladıklarını anlatan Demir, aikido teknikleri güç kullanarak yapılmadığından dolayı bu sporun her yaş grubu için uygun olduğunu belirterek, Mudanyalıları aikido sporuna davet etti. "Aikido teknikleri uyumlu ve esnek olmayı gerektirdiği için kadınların vücut yapısına oldukça uygun" diyen Demir, "Kadınlar erkeklerden daha başarılı olabiliyor. Çünkü aikido vücut formuna uygun ve dairevi hareketler tekniklerinden oluşuyor. Bu yüzden bu sporu çalışırken kendimize ve arkadaşlarımıza zarar vermeyiz" diye konuştu.
(HK-MŞ)

06.12.2012 18:31:48 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT