1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mübadiller Dayanışma Yemeğinde Buluştu

Mübadiller Dayanışma Yemeğinde Buluştu

Mübadiller Dayanışma Yemeğinde Buluştu
A+A-

Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği Tarafından Geleneksel Dayanışma, Yardımlaşma ve Kaynaşma Yemeği düzenlendi. Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği

Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği Tarafından Geleneksel Dayanışma, Yardımlaşma ve Kaynaşma Yemeği düzenlendi.
Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği tarafından geleneksel hale gelen dayanışma, yardımlaşma ve kaynaşma yemeği bu yıl Tekkeköy Belediyesi Kutlukent Düğün Salonunda düzenlendi.Yemeği, Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, Baro Başkanı Nejat Anıl, dernek üyeleri ve davetliler katıldı.
Balkan Türkleri Derneği Başkanı Cihat Yılmaz 2012 yılındaki derneklerinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Samsun Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç ise yaptığı konuşmada, "Türk isminin zikredilmesinden korkulan bu dönemde Türk ismi içeren Balkan Türkleri Derneğinin birlik beraberlik yemeğinde bulunmaktan gurur duyuyorum. Ne mutlu Türk'üm diyene" diye konuştu.
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin birer konuşma yaptılar.
Yemeğin ardından Samsun'un yerel sanatçı grubunun şarkıları eşliğinde halaylar çekilip oyunlar oynandı. Temsili dernek pastanın kesilmesinin ardından çekiliş yapıldı.
(MAY-ÖK-Y)

20.01.2013 14:08:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT