1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Muayene Cezalarına 7 Kat İndirim Yapıldı ! Son Tarih Ne Zaman ?

Muayene Cezalarına 7 Kat İndirim Yapıldı ! Son Tarih Ne Zaman ?

Muayene Cezalarına 7 Kat İndirim Yapıldı ! Son Tarih Ne Zaman ?
A+A-

Araç muayene gecikme ücretlerinde gecikme yapan araç sahiplerine müjdeli haber geldi. 31 Aralık 2014 tarihine kadar indirimli uygulanacak olan muayene cezaları gecikme yaşayanların yüzünü güldürdü.

Muayene cezalarında indirim uygulanırken farklı uygulamalarda da indirime gidildi. Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), Trafik Para Cezaları, Otoyol Köprü Gecikme Zamları ve Faizleri de bu yasaya göre yeniden yapılandırılacak. Bu yapılandırma içinse son tarih 31 Aralık değil 1 Aralık 2014 Olarak belirlendi.

 

tuvturk_d.jpg


TÜVTÜRK'ten yapılan açıklamada "Bir aracın muayene edilebilmesi ve ikinci el satışının gerçekleştirilmesi için MTV , trafik cezası ve otoyol geçiş borcu olmamalıdır. Uzun süredir muayenesini yaptıramamış araç sahipleri yıl sonuna kadar sürecek araç muayene, trafik ceza ve motorlu taşıt vergisi gecikme indirimi fırsatını kaçırmamalıdır. Bir yıl gecikmiş bir otomobil 100 lira yerine 18 lira ödeyecek. 4 yıl gecikmiş bir minibüs 400 lira yerine 50 lira, kamyon 535 lira yerine 68 lira, traktör 203 lira yerine 25 lira ödeyecek. 10 yıl gecikmiş bir minibüs 991 lira yerine 120 lira, otobüs/kamyon ise bin 340 lira yerine 169 lira ödeyecek. 10 yıldır muayene yaptırmamış bir traktör 510 lira yerine 62 lira ödeyerek borcundan kurtulacak. Ama bu verilen örnek rakamlar yaklaşık olarak hesaplanmıştır. Her araç için gecikme ayına göre farklılık oluşabilir" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT