1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mtso İle Teb Arasında Kredi Anlaşması İmzalandı

Mtso İle Teb Arasında Kredi Anlaşması İmzalandı

Mtso İle Teb Arasında Kredi Anlaşması İmzalandı
A+A-

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) arasında yeni kredi anlaşması imzalandı. MTSO'da düzenlenen kredi anlaşması töreninde konuşan MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç,

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) arasında yeni kredi anlaşması imzalandı.
MTSO'da düzenlenen kredi anlaşması töreninde konuşan MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, "Esnafımızın sıkıntısına bir nebze çare olabilmek için TEB ile yeni kredi anlaşması imzalamak için buradayız" diyerek, daha sonra özetle şunları söyledi: "Sıkıntıların giderilmesiyle ilgili değişik çalışmalar yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte, kredi ihtiyacı olan, krediye ulaşımdaki engellere karşı yardımcı olmak için zaman zaman böyle kredi anlaşmaları yapıyoruz. Geçmişte başka bankalarla yaptık. Bugün TEB ile yapıyoruz."
Erkoç, iş ve aş temin etmenin önemine dikkat çekerek, "Büyüme için istihdamdan başka çare yoktur" ifadelerini kullandı.
TEB Malatya Şube Müdürü Birol Bulut ise, "Ocak, Şubat ve Mart ayları, esnaf ve tüccar için hareketsiz aylardır. Bu aylarda esnaf ve tüccar sıkışık olur. Esnaf ve tüccarlara nefes aldırmak için 50 bin ile 500 bin TL arasında kredi vermek istiyoruz. 3 ay ödemesiz 36 ay vadeli kredinin faizi de düşüktür. Malatyalı tüccar ve esnafa sunmak istiyoruz" şeklinde konuştu.
Kredi anlaşma töreninde; TEB Bölge Satış Müdürü Salih İnan Özmen, MTSO Genel Sekreter Vekili İzzettin Omaç ile diğer ilgili ve yetkililer de bulundu.
(NA-SO-Y)

05.02.2013 11:36:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT