1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mtso Başkanı Sinecem 5084 Sayılı Teşvik Yasası'nın Uzatılmasını İstedi Recai Deniz Muş

Mtso Başkanı Sinecem 5084 Sayılı Teşvik Yasası'nın Uzatılmasını İstedi Recai Deniz Muş

Mtso Başkanı Sinecem 5084 Sayılı Teşvik Yasasının Uzatılmasını İstedi    Recai Deniz    Muş
A+A-

Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şihmus Sinecem, 5084 Sayılı Teşvik Yasası'nın uzatılmasını istedi. Ülke ekonomisinde ciddi gelişmeler olduğunu belirten MTSO Başkanı Sinecem, bu gelişmenin

Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şihmus Sinecem, 5084 Sayılı Teşvik Yasası'nın uzatılmasını istedi.
Ülke ekonomisinde ciddi gelişmeler olduğunu belirten MTSO Başkanı Sinecem, bu gelişmenin bölgede görülmediğine dikkat çekti. 2012 yılı içerisinde çıkarılan teşvik yasasında da Muş'un ve bölgenin faydalanamadığını kaydeden Sinecem, "2012 yılında çıkarın teşvik yasasında da bölgede yaşanan sıkıntılardan ötürü faydalanamadık. 5084 Sayılı Yasa sone eriyor. Bu gölgeye veya ülkemize gerçekten iyi bir katkı sağlanması için, ihracata 2023 hedeflerini yakalayabilmek için 5084 Sayılı Teşvik Yasası'na ihtiyacımız vardır. Bu teşvik yasasını Bakanlar Kurulu'nda tekrar görüşüp uzatılmasını istiyoruz. Bölgemizde ekonomi sıkıntısı yaşanmaması için bu kanunun tekrar geri getirilmesini istiyoruz. 2023 hedeflerini ciddi yatırımlar ve projeler ile yakalayabiliriz. Bunun için tekrar 5084 Teşvik Yasası'nın geri getirilmesi gerekmektedir" dedi.
Muş Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) altyapısının gelişmediğini ifade eden Sinecem, "Biraz kar ve yağmur yağdığı zaman altyapı sorunu olduğundan dolayı etrafını su basmaktadır. Bizim enerji, yol, altyapı gibi sıkıntılarımız halen giderilmemiştir. Bu sıkıntılar giderilmediği zaman yatırımcı Muş'a gelip yatırım yapmıyor. Yani sadece yasa çıkarmayla Muş'a ve bölgeye yatırım gelmiyor. İlde bulunan yetkililer de altyapı sıkıntısını gidermek zorundadırlar" şeklinde konuştu.
(RD-MSA-Y)

01.01.2013 11:38:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT