1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ms Hastası Kadına Yardım Eli

Ms Hastası Kadına Yardım Eli

Ms Hastası Kadına Yardım Eli
A+A-

Mersin'de 'MS' hastalığına yakalandıktan sonra yatalak hale gelen 38 yaşındaki İsmihan Gönül'e, 'özürlü sağlık raporu' düzenlenmesi için girişimde bulunulduğu bildirildi. İhlas Haber Ajansı tarafın

Mersin'de 'MS' hastalığına yakalandıktan sonra yatalak hale gelen 38 yaşındaki İsmihan Gönül'e, 'özürlü sağlık raporu' düzenlenmesi için girişimde bulunulduğu bildirildi.
İhlas Haber Ajansı tarafından '8 yaşında ama evin bütün yükü onun omuzlarında' başlığı ile abonelerine servis edilen haberin ardından harekete geçen Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün, Gönül ailesine yardımda bulunmak için girişimde bulunduğu bildirildi. Mersin Halk Sağlığı Müdürü Aytekin Kemik tarafından yapılan açıklamada, haberin bazı basın yayın organlarında yer almasının ardından, Evde Sağlık Hizmetleri Birimi görevlilerinin aileyi evinde ziyaret ederek anne İsmihan Gönül'e özürlü sağlık raporu düzenlenmesi ve özürlü maaşına müracaat için girişim başlattığı belirtildi.
Ayrıca Mezitli Toplum Sağlığı Merkezi sorumlu hekimi ve ailenin kayıtlı olduğu aile hekiminin, ailenin içinde bulunduğu durumu yerinde görmek ve ihtiyaç tespiti yapmak üzere ziyaret ettiği kaydedilen açıklamada, aileye İlçe Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından ayni ve nakdi yardım yapılması için Mezitli Kaymakamlığı'na başvurularının alındığı ve talebin 12 Şubat 2013 tarihinde yapılacak olan ilk vakıf toplantısının gündemine alınmasının kararlaştırıldığı ifade edildi.
(HSK-Y)

09.02.2013 14:06:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT