1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. MOLLAKASIM KÖYÜNDE TEMİZLİK KAMPANYASI

MOLLAKASIM KÖYÜNDE TEMİZLİK KAMPANYASI

MOLLAKASIM KÖYÜNDE TEMİZLİK KAMPANYASI
A+A-

Van Belediyesi, tatilcilerin yoğun olarak gittiği Mollakasım köyünde yaptığı temizlik çalışması kapsamında tonlarca çöp toplandı.


Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün sezon başında başlatmış olduğu temizlik kampanyası devam ediyor. Yıl içerisinde 30 temizlik kampanyasıyla temiz çevre bilincini yaymayı hedefleyen Temizlik İşleri Müdürlüğü, 15’inci kampanyasını sahil kenarında bulunan Mollakasım köyü yazlıkları çevresinde yaptı. Yaz aylarında nüfusu 10 bine kadar yükselen Mollakasım köyünde temizlik kampanyasını yürüten Van Belediyesi ekipleri, köyde bulanan piknik ve mesire alanları ile göl sahilini çöpten arındırdı. Yazlıkta oturan vatandaşların da destek verdiği kampanya çerçevesinde ayrıcı köyde oturanlara da bilgilendirici broşürler verildi. Tatil ve piknik alanlarında yapılan çevre temizliğinde toplanan tonlarca çöp depolama alanlarına taşınarak imha edildi. Anonslar yapılarak halkı uyaran belediye çalışanlarına vatandaşlarda destek vererek çalışanlara teşekkür ettiler.


Temiz bir Van için çalıştıklarını aktaran Temizlik İşleri Müdürü İrfan Kaval, “Bizlerin asli görevi temizlemektir. Fakat ben ve arkadaşlarım bu işi yaparken de görevimizi yapmanın yanı sıra temiz bir Van için emek harcamaktan da ayrıca çok mutluyuz. Vatandaşlarımızın daha duyarlı olmaları konusunda bu kampanyalarımızı yapıyoruz. Temizlik kampanyası yaptığımız alanda bundan böyle belediyenin belirlediği yerde çöpler toplanarak düzenli olarak alınacak” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT