1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mogan'da Kuşların Ekmek Kapma Yarışı

Mogan'da Kuşların Ekmek Kapma Yarışı

Moganda Kuşların Ekmek Kapma Yarışı
A+A-

Gölbaşı'ndaki Mogan Gölü, çetin geçen kış mevsiminde aç kalan martıların uğrak yeri oldu. Göle akın eden martıların, gölün müdavimleri olan karabatak kuşlarıyla girdikleri ekmek kapma yarışı ilginç gö

Gölbaşı'ndaki Mogan Gölü, çetin geçen kış mevsiminde aç kalan martıların uğrak yeri oldu. Göle akın eden martıların, gölün müdavimleri olan karabatak kuşlarıyla girdikleri ekmek kapma yarışı ilginç görüntüler ortaya çıkardı.
Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Mogan Gölü'nü mesken tutan martılar, çetin kış şartları nedeniyle yem arayışına başladı. Martılar, hayvanseverlerin de ilgi odağı oldu. Mogan Gölü'nde gezen vatandaşların ekmek atarak besledikleri kuşlara martılar da katılırken, gölün müdavimi olan ve halk arasında karabatak kuşları olarak bilinen sakarmeke kuşları ile martıların ekmek kapma yarışı ilginç görüntülere sahne oldu.
Martıların sayısının geçtiğimiz yıllara göre artış göstermesi Gölbaşılıların ilgisini çekti. Gölbaşılı vatandaşlar, ilk defa bu kadar çok martı gördüklerini belirterek, martıların Gölbaşı'na ve Mogan Gölü'ne ayrı bir güzellik kattığını söylediler.
(MD-CC-Y)

09.01.2013 13:02:03 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT