1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Modern Taksi Durakları Geliyor

Modern Taksi Durakları Geliyor

Modern Taksi Durakları Geliyor
A+A-

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yaptığı yatırım ve projelerle kentin birçok bölgesine yenilikler getiriyor. Ulaşım, sağlık, alt yapı, geri dönüşüm, tarih, kültür sanat ve sosyal yaşam projeleri gib

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yaptığı yatırım ve projelerle kentin birçok bölgesine yenilikler getiriyor.
Ulaşım, sağlık, alt yapı, geri dönüşüm, tarih, kültür sanat ve sosyal yaşam projeleri gibi birçok alandaki yenilikleri ile insanın yaşamına dokunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yeni bir hizmet daha başlatıyor. Örnek "Taksi Durağı" ile taksi duraklarına bir standart getiren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentin belirli bölgelerine yapacağı taksi durağı ile taksi kültürünü daha modern ve kaliteli bir düzeye getirmeyi hedefliyor. Belediye, böylece hem taksicilere bir kolaylık getirirken hem de vatandaşların taksiye ulaşmasını cazip hale getirmiş oluyor. Gaziantep'te artık bir taksi kültürünün başladığını ve bunun yerleşmesi gerektiğini vurgulayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, kent içindeki taksi duraklarını yeniden düzenleyeceklerini, bunun da ilk örneğini Balıklı Parkı önünde gerçekleştirdiklerini söyledi. Bir bankanın kendilerine teklifte bulunduğunu ve içinde ATM gişelerinin yer alacağı taksi duraklarını yapmak istediklerini açıklayan Güzelbey, "Onlarla görüşmemiz devam ediyor. Eğer yaparlarsa yaptılar, yapmazlarsa da biz kendimiz yaparız. Şimdi balıklı parkına bir örnek durak yaptık. Örnek durağımız sadece biraz yüksek ve ön tarafını tamamen sarı siyah damalarla camdan yapacağız. Oranın bir taksi durağı olduğunun belli olması lazım" dedi.
Taksinin artık vazgeçilmez bir ulaşım aracı olduğunu vurgulayan Güzelbey, "Bugün nasıl insanlar İstanbul, Ankara gibi kentlere gittiği zaman taksiyi tercih ediyorlarsa aynısını Gaziantep'te de yapmayı hedefliyoruz. Ben buradan taksici arkadaşlara da bir çağrıda bulunmak istiyorum. Onlar da biraz ücret artışlarına dikkat etsinler. Otogar ile şehir arasında biraz yüksek fiyat tutuyor. Zaten yeni düzenleme ile biz de artık otogar ve hava alanı arasına birer otobüs seferi koyacağız. Alternatif ulaşım araçları sayesinde buralara ulaşım daha kolay olacak, o zaman biraz daha rahatlama sağlanacak" diye konuştu.
(MDC-ÖK-Y)

11.02.2013 13:58:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT