1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Model Uçak Kursunu Tamamlayan Öğrencilere Belgeleri Verildi

Model Uçak Kursunu Tamamlayan Öğrencilere Belgeleri Verildi

Model Uçak Kursunu Tamamlayan Öğrencilere Belgeleri Verildi
A+A-

Çanakkale'nin Biga ilçesinde Dumlupınar Ortaokulu ve Türk Hava Kurumu (THK) işbirliğinde açılan 'Ata Model Uçak' kursu sona erdi. Dumlupınar Ortaokulu Türkçe öğretmeni Harun Dokuyucu'nun rehberliği

Çanakkale'nin Biga ilçesinde Dumlupınar Ortaokulu ve Türk Hava Kurumu (THK) işbirliğinde açılan 'Ata Model Uçak' kursu sona erdi.
Dumlupınar Ortaokulu Türkçe öğretmeni Harun Dokuyucu'nun rehberliğinde üç ay önce başlayan Ata model uçak kursuna katılan 20 öğrenci sertifikalarını aldı. Dumlupınar Ortaokulu bahçesinde yapılan törende konuşan Dokuyucu, "Türk havacılığının gelişmesini sağlamak amacıyla Atatürk tarafından kurulan Türk Hava Kurumu, yıllardır bu amaçla çalışıyor. Özellikle son yılarda havacılık sektörünün gelişmesiyle birlikte bu konu daha fazla hayatımıza girmeye başladı.Bu kursumuzu da öğrencilerimize havacılığı öğretmek ve sevdirmek için açtık. Öğrencilerimiz bu kurs sayesinde hem eğlendi hem de yeteneklerini sergiledi.Havacılık sporuna gönül veren öğrencilerimiz geleceğin pilotları,hostesleri,uçak mühendisleri olacaklar" dedi.
Törene, THK Biga temsilcisi Ahmet Yılmaz ve Türk Hava Kurumu Biga Şube Başkanı Mehmet Gündoğan katıldı.
(ST-YS)

25.01.2013 14:39:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT