1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mobilyacılar Odası: "çöp Konteynırlarının İçerisindeki Atıkları Yakanlara Ceza Verilsin"

Mobilyacılar Odası: "çöp Konteynırlarının İçerisindeki Atıkları Yakanlara Ceza Verilsin"

Mobilyacılar Odası: çöp Konteynırlarının İçerisindeki Atıkları Yakanlara Ceza Verilsin
A+A-

İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, konteynırın içerisindeki atıkları yakan esnafa sitem etti. Tüm uyarılara rağmen gelişi güzel atılan çöp atılmasının önüne bir türlü geçilmediğinden yakı

İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, konteynırın içerisindeki atıkları yakan esnafa sitem etti.
Tüm uyarılara rağmen gelişi güzel atılan çöp atılmasının önüne bir türlü geçilmediğinden yakınan Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, Küçük Sanayi'deki bazı esnafların çöp konteynırlarındaki atıkları bilinçsizce yakmasına tepki gösterdi. Ayhan, "Maalesef insanımız bu konuda çok duyarsız. Yaklaşık yarım saat önce bir çöp konteynırı yakılmıştı. Bunun çevreye yayılan dumanlarını görmeniz gerekirdi. Duyarsız vatandaşlarımız, esnaflarımızın çevreye verdiği zarar, para pulla ölçülemez. Bu konuda yüzlerce haber yapıldı. Yine de bu kadar duyarsızlık niye bunu anlayamıyorum. Billur gibi akan deremiz vardı. Bakın derenin etrafı yine sanayi atıkları ile dolu. Lütfen mobilyacılarımızdan son kez rica ediyorum. Çöp konteynırlarının içerisindeki atıkları yakmasınlar. İçerisindeki atıklar yanınca konteynırlarımızın metal aksamı eriyor ve hurda oluyor. Milli servet bunlar. Bu duyarsızlığın bir sonu olması lazım" dedi.
Bazı insanların çevresinde bulunan çöp konteynırlarının dolu olması dolayısıyla yaktıklarını, ancak bunun bir çözüm olmadığını ileri süren Ayhan, "Yakalım boşalsın, tekrar içini dolduralım mantığı yanlış. İçerisindeki çöplerin, atıkların yakılmasıyla hem çevreye kötü koku ve dumanlar yayılıp havayı kirletiyor hem de konteynırlar hurdaya dönüyor. Bu konteynırlar bir sürü para verilerek yapılmış ve hizmete sunulmuş. 4-5 kere yakıldığında hurdaya çıkıyor. Düzenli çöp alınıyor, ben öyle tahmin ediyorum ama tabi bu konuda daha duyarlı olmak gerekir. Çöp araçları sanayiden daha sık vakitlerde geçebilir. Ayrıca çevreye çok uyarıcı yazılar asılabilir. Cezai müeyyiden de kaçınılmasın. İnsanımız sözden anlamıyorsa, gerekirse bunlara ceza da yazılmalıdır diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.
(SB-YS)

04.01.2013 13:04:26 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT