1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mobil Analiz Aracı Görev Başında

Mobil Analiz Aracı Görev Başında

Mobil Analiz Aracı Görev Başında
A+A-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2012 yılında Aydın'a tahsis edilen mobil laboratuvar aracı Ocak 2013 itibariyle görevine başladı. Ege Bölgesi'nde Aydın'ın dışında Denizli, Muğla ve İ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2012 yılında Aydın'a tahsis edilen mobil laboratuvar aracı Ocak 2013 itibariyle görevine başladı.
Ege Bölgesi'nde Aydın'ın dışında Denizli, Muğla ve İzmir illerine de hizmet verecek olan araç, her ay düzenli olarak 1'er hafta olmak üzere söz konusu illere giderek hizmetine devam edecek. Araçta sürücü Ramazan Horata, laboratuvarda Kimyager İdris Kurt ile Ziraat Mühendisi Nurgül İmre görev alacak.
Toplam 4 ile hizmet verecek olan mobil laboratuvar; ilk yıl içinde önceden belirlenmiş olan toplam 105 adet istasyonda yüzey ve yer altı sularında nitrat, orta fosfat, toplam fosfor, toplam azot ile durgun sularda Klorofila tespitlerinde bulunacak. Analiz sonuçları on-line sistem üzerinden girilecek ve ülkemizin Nitrat kirliliği ile ilgili haritası çıkartılacak. Oluşacak haritaya göre yer altı ve yüzey sularında kirliliğe engel olmak amacıyla farklı uygulamalar getirilecek. Önümüzdeki yıllarda çalışmalara toprak kalsifikasyonu da eklenecek.
(MB-İK)

06.02.2013 15:33:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT