1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mmo Başkanı Özkan'dan Doğalgaz Uyarısı (Fotoğraflı

Mmo Başkanı Özkan'dan Doğalgaz Uyarısı (Fotoğraflı

Mmo Başkanı Özkandan Doğalgaz Uyarısı      (Fotoğraflı
A+A-

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Kayseri Şube Başkanı Mustafa Özkan düzenlediği toplantıda vatandaşları doğalgaz zehirlenmelerine karşı uyardı. Özkan, MMO Kayseri Şubesi konferans salonunda düzenlen

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Kayseri Şube Başkanı Mustafa Özkan düzenlediği toplantıda vatandaşları doğalgaz zehirlenmelerine karşı uyardı.
Özkan, MMO Kayseri Şubesi konferans salonunda düzenlenen toplantıda son zamanlarda doğalgazdan zehirlenerek hayatını kaybeden vatandaşlara dikkat çekti. Özkan, İstanbul'da son bir ayda 14 vatandaşın doğalgazdan zehirlendiğini ve hayatını kaybettiğini ifade etti.
Vatandaşları doğalgaz kullanımı konusunda uyaran Özkan, "Halkımız evlerinde doğalgazı ilk kullanmaya başladıkları zaman yetkili firmalar tarafından kendilerine teslim edilen, doğalgaz kullanırken alınması gereken güvenlik önlemleri ve herhangi bir tehlike anında yapılaması gerekenlerle ilgili dikkatli olmaları hususunda uyarıyoruz" diye konuştu.
Doğalgaz sektörünün hassas bir sektör olduğunu ve en ufak hatada kötü sonuçlar doğurabileceğini belirten Özkan, "Ardı ardına meydana gelen üzücü hadiselerde, birçok vatandaşımızın hayatını kaybetmesi, konunun ne kadar hassas ve önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir" şeklinde konuştu.
Özkan, "Üyelerimiz, doğalgaz tesisat firmaları ve vatandaşlarımız tarafından kurumumuza aktarılan konular, uzman meslektaşlarımızdan ve hukuk müşavirlerimizden oluşan komisyonlar tarafından değerlendirilmekte ve araştırılmaktadır" açıklamasında bulundu.
Vatandaşların doğalgaz kullanırken dikkatli olmaları gerektiğini söyleyen Özkan, "Sektörde çalışan meslektaşlarımızın meslek etik ve kurallarına uygun hareket emelidir. Gaz dağıtım şirketlerinin içinde bulundukları durumun bir an önce düzeltilmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.
(MFT-ZB-Y)

30.01.2013 13:01:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT