1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Mitroviça'da Ortodoks Noel Bayramı Kutlamaları

Mitroviça'da Ortodoks Noel Bayramı Kutlamaları

Mitroviçada Ortodoks Noel Bayramı Kutlamaları
A+A-

1999 yılında Kosova'da yaşanan savaşın ardından Sırbistan'a göç eden Sırplar, Ortodoks Noel Bayramı'nı kutlamak için yıllar sonra tekrar Kosova'ya geldi. Kosova Polisi'nin eşlik ettiği otobüs ile

1999 yılında Kosova'da yaşanan savaşın ardından Sırbistan'a göç eden Sırplar, Ortodoks Noel Bayramı'nı kutlamak için yıllar sonra tekrar Kosova'ya geldi.
Kosova Polisi'nin eşlik ettiği otobüs ile Mitroviça'nın kuzeyinden güneyine geçen Sırplar, "Aziz Sava" kilisesinde Noel Bayramı vesilesiyle düzenlenen ayine katıldı.
Kutlamalara katılan Svetomir Petroviç, yıllar sonra hiç ayak basmadığı Mitroviça'nın güney bölümüne gelmekten ve buradaki Sırp Ortodoks kilisesinde yapılan ayine katılmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, herkese barış diledi.
Snezana Rakiç ise, yıllar önce evliliğini bu kilisede gerçekleştirdiğini kaydederek, Noel bayramında burada olmaktan duyduğu mutluluğu tarif edemeyeceğini söyledi.
Sırbistan Hükümeti bünyesindeki Kosova Ofisi Koordinatörü Zlata Radovanoviç, tüm Sırpların Noel bayramını kutlayarak, bu bayramın barış ve mutluluk getirmesi dileğinde bulundu.
Dini ayinin ardından Sırplar, olaysız bir şekilde kiliseden ayrıldı.
(YHY-D)

07.01.2013 19:24:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT