1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mısır Gazelinden Ekmek Sepeti

Mısır Gazelinden Ekmek Sepeti

Mısır Gazelinden Ekmek Sepeti
A+A-

Bartın'da yaşayan 70 yaşında ki, Pembe Bensiz, mısır gazelinden ekmek sepeti yaparak bütçesine katkıda bulunuyor. Bartın'da yaşayan 70 yaşındaki, Pembe Bensiz, isimli vatandaş çocukluk yaşlarında b

Bartın'da yaşayan 70 yaşında ki, Pembe Bensiz, mısır gazelinden ekmek sepeti yaparak bütçesine katkıda bulunuyor.
Bartın'da yaşayan 70 yaşındaki, Pembe Bensiz, isimli vatandaş çocukluk yaşlarında büyüklerinden öğrendiği mısır gazelinden ekmek sepeti yaparak hem evde boş vakitlerini geçiriyor. Hem de bütçesine katkıda bulunuyor. Pembe Bensiz, büyüklerinden öğrendiği mısır gazelinden ekmek sepeti yapma işini şimdi ise, mahallede ki, kadınlara da öğretiyor. Çocuk yaşlarda büyüklerinden öğrendiği mısır gazelinden ekmek sepeti yapma işini şimdi ise, mahallede ki, bayanlara da öğrettiğini söyleyen Bensiz, "Çocukken annemler mısır gazelinden ekmek sepeti çaydanlık altı yapardı. Bende onlara bakarak çalışa, çalışa öğrendim. Şimdi ise, halen mısır gazellerinden ekmek sepeti ve çaydanlık altı yapıyorum. Gazelleri tığ ile örerek birleştiriyorum. Çeşitli süslemeler yaparak da hazır hale getiriyorum. Mahallemiz de evlerinde iş yapmayan bayanlar da bu işi öğrendi. Artık onlarda gazelden sepet yapmaya başladı. Bu ev hanımlarına bir yan gelir sağlıyor. Gençlerden de meraklı olanlar oluyor. Onlara da nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi veriyoruz. Mısır gazeli diyerek geçmeyin, işe yaramayan hiçbir ürün yoktur" dedi.
Mahallede ki, bayanlar ise, Pembe Bensiz'den öğrendikleri ekmek sepeti yapma işinin güzel ve eğlenceli olduğunu söylediler.
(DK-OA-Y)

25.01.2013 13:49:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT