1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Miniklere Ağız Ve Diş Taraması Yapıldı (Fotoğraflı

Miniklere Ağız Ve Diş Taraması Yapıldı (Fotoğraflı

Miniklere Ağız Ve Diş Taraması Yapıldı  (Fotoğraflı
A+A-

Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik şube müdürlüğü tarafından yürütülen proje çerçevesinde Zübeyde Hanım anaokulundaki minikler diş taramasından geçirildi. Diş Hekimi İnal Tunç ta

Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik şube müdürlüğü tarafından yürütülen proje çerçevesinde Zübeyde Hanım anaokulundaki minikler diş taramasından geçirildi.
Diş Hekimi İnal Tunç tarafından gerçekleştirilen diş taramasında Toplum Destekli Polislik şube Bürolar Amiri Gültekin Alaf ile polis memurları Özgen Kayrak, Abdurrahman Yılmaz ve Tuba Erkayıran ile Okul Müdiresi Üzeyman Koç hazır bulundu. Öğrencilerin diş taramasından geçirildiği etkinlik sırasında çocuklara ücretsiz olarak diş macunu ve diş fırçası armağan edildi.
Diş Hekimi İnal Tunç, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik şube müdürlüğü, Ağız diş sağlığı merkezi ve Milli Eğitim müdürlüğünün ortaklaşa yapmış olduğu çalışma neticesinde yaklaşık olarak 1500 öğrencinin ağız diş taramasını yapacağız. Yapılan tarama sonucunda bu 1500 öğrencinin hem kendileri hem de ebe beyinleri bilgilendirilecek şeklinde konuştu.
Toplum Destekli Polislik şube Bürolar Amiri Gültekin Alaf, ''Projeye doktorumuz İnal Tunç büyük destek verdi. Çocuklar diş doktorundan ve kontrolünden korkmamaları ve polisi daha iyi tanıyabilmeleri için bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Etkinliklerimiz diğer okullarda da devam edecek'' dedi.
Alaf, Milli Eğitim, Ağız diş sağlığı ve İl Emniyet müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen proje çerçevesinde il genelindeki ilkokullarda toplam 1600 öğrencinin diş taramasından geçirileceğini söyledi.
(OY-AT-Y)

10.01.2013 16:11:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT