1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MİNİK ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
A+A-

Van’ın Erciş ilçesindeki Pay Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda (YİBO) eğitim öğretimlerini sürdüren minik öğrenciler, öğretmenleri nezaretinde oluşturdukları sınıf kumbarasından...

Van’ın Erciş ilçesindeki Pay Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda (YİBO) eğitim öğretimlerini sürdüren minik öğrenciler, öğretmenleri nezaretinde oluşturdukları sınıf kumbarasından elde ettikleri nakdi para, giyim ve gıda malzemelerini fakir çocuklarla dar gelirli bir aileye verdiler. 


Pay YİBO birinci sınıf öğrencileri, öğretmenleri Müzeyyen Atmaca nezaretinde sınıfta bir yardım kumbarası oluşturdular. Amaçlarının öğrencilerine yardımlaşma ve dayanışma duygusunu aşılamak olduğunu belirten Müzeyyen Atmaca, çalışmalara Okul Müdürü Abdulvahit Çelik’in de büyük destek verdiğini söyledi. 30 öğrencisi ile birlikte oluşturdukları sınıf kumbarasında velilerin de desteğini alarak kısa süre içinde 150 TL nakdi para topladıklarını anlatan Atmaca, “Birinci sınıf öğrencilerime yardımlaşma ve paylaşmanın ne denli önemli olduğunu vurgulamak adına sınıfımızda bir yardım kumbarası oluşturduk. Sağ olsunlar, bu aşamada öğrenci velilerimiz de çocuklarına her türlü desteği verdiler. Topladığımız nakdi para ile birlikte öncelikle Keklikova köyünde bulunan fakir ve yardıma muhtaç öğrencilere kırtasiye malzemesi alarak bu anlamda ihtiyaçlarını karşıladık. Ayrıca, öğrenci velilerimizin getirdiği giyim malzemelerini de bu öğrencilerimize verdik. Yine öğrencilerimle birlikte TOKİ konutlarında ikamet eden ve depremde çocukları ile gelinini kaybeden bir yaşlı nineyi de ziyaret ederek, yetim kalan torunlarına giyim, kırtasiye ve gıda yardımında bulunduk. Yaptığımız bu etkinlikte başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bir kez daha okul müdürü ve öğrenci velilerime, emeği geçen herkese şahsım ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerimizi bundan sonra da sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT