1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MİNİK ÖĞRENCİLER KAHVALTIDA BULUŞTU

MİNİK ÖĞRENCİLER KAHVALTIDA BULUŞTU

MİNİK ÖĞRENCİLER KAHVALTIDA BULUŞTU
A+A-

Van’ın Çatak İlçe Müftülüğü tarafından ilçe merkezinde eğitim-öğretime devam eden 7-12 yaş grubu Kur’an kursu öğrencilerine yönelik olarak tanışma ve kaynaşma amaçlı sabah kahvaltısı programı düzenledi.


Çatak İlçe Müftülüğü, kız Kur’an kurslarına devam eden 7-12 yaş grubu minik öğrencileri, öğreticileriyle beraber ilçe merkezindeki bir mekânda sabah kahvaltısında bir araya getirdi. Öğrencilerin moral ve motivasyonunu sağlamak, beşeri münasebetlerinde kendilerine öz güven kazandırmak ve paylaşım duygularını güçlendirmek amacıyla kahvaltı programı düzenlediklerini belirten İlçe Müftüsü Muhammed Sadık Kılıç, böylesi programların öğrencilerin aidiyet duygusunun güçlenmesine ve ortak hareket etme bilincinin oluşmasına vesile olduğunu vurguladı. İlçe Müftülüğü olarak Kur’an kursu öğrencilerinin eğitilmesinde sosyal-kültürel etkinlik ve faaliyetlere önem verdiklerini ifade eden Müftü Kılıç, eğitim ve öğretimin sadece kurs ortamıyla sınırlandırılmaması gerektiğini, öğrencilerin başarı performanslarını artırma hususunda sosyal-kültürel etkinliklerin büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı. İlçe Müftüsü Muhammed Sadık Kılıç, “7-12 yaş grubu öğrencilerimiz için düzenlediğimiz sabah kahvaltısı buluşmasının öğrenciler üzerinde olumlu tesirler bıraktığını memnuniyetle müşahede etmekteyiz. Öğrencilerimizin başarısı ve sosyal hayatlarında özgüven kazanmaları için bu ve benzeri etkinlik ve faaliyetlerimiz zenginleşerek devam edecektir. Programın gerçekleşmesinde emeği geçen Kur’an kursu öğreticilerine teşekkür ediyor; öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Ders ortamından farklı olarak aynı kahvaltı sofrasında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşayan minik öğrenciler ise, eğitim gördükleri Kur’an kurslarında düzenlenen etkinlik ve faaliyetlerden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek müftülük yetkililerine ve öğreticilerine teşekkür ettiler.

A+A-

HABERE YORUM KAT