1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Minik Nehir İçin Ortak Hareket Ediyorlar

Minik Nehir İçin Ortak Hareket Ediyorlar

Minik Nehir İçin Ortak Hareket Ediyorlar
A+A-

Gürpınar ilçesi evlerinin önünde oynarken kaybolan Nehir'i arama çalışmaları devam ederken, jandarma ve polis zaman zaman bir araya gelerek ipuçlarını değerlendiriyor.


İlçeye bağlı Kırgeçit Mahallesi’nde 9 gün önce evlerinin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki Nehir Aslan’ın bulunması için soğuk havaya rağmen asker, AFAD, UMKE ve korucular tarafından yapılan aramalar sonuç vermedi. Bugün sabahın erken saatlerinden itibaren yeniden arama çalışmaları başlarken, en küçük ipuçları titizlikle inceleniyor.

Olayın ardından köy ve çevresinde her nokta defalarca aranırken, jandarma ve polis tarafından oluşturulan uzman ekipler ise titizlikle çalışma yürütüyor.

Van Valisi Aydın Nezih Doğan, "Ekipler elde ettikleri en küçük ipucunu detaylı bir şekilde değerlendiriyor. Jandarma ve polis zaman zaman bir araya gelerek elde ettikleri delileri birlikte inceliyor ve buna göre bir yol belirleniyor. Soruşturmanın selameti açısından bu çalışmalar gizlilik içinde yürütülüyor. Arazi arama çalışmaları da ihtiyaç olduğu süreci devam edecek" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT