1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Minik Muharrem'in ölümüyle ilgili flaş açıklama

Minik Muharrem'in ölümüyle ilgili flaş açıklama

Minik Muharrem'in ölümüyle ilgili flaş  açıklama
A+A-

Muharrem Taş’ın ölümüyle ilgili Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun talimatı ile yapılan soruşturmanın neticelendirildiği beldirildi.


Sağlık Bakanlığı, Van’da Muharrem Taş’ın ölümüyle ilgili yapılan soruşturma neticesinde Van 112 Komuta Kontrol Merkezinde görevli bir acil tıp teknisyeniyle 112 hekiminin görev kusuru bulunduğunu açıkladı.


Bakanlık’tan yapılan açıklamada, Van’ın Gürpınar İlçesi Yalınca köyü Çeli mezrasında hayatını kaybeden Muharrem Taş’ın ölümüyle ilgili Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun talimatı ile yapılan soruşturmanın neticelendirildiği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi: "Van 112 Komuta Kontrol Merkezinde görevli bir acil tıp teknisyeni ile 112 hekiminin görev kusuru bulunduğu anlaşıldığından, ilgili kişiler hakkında gerekli disiplin cezalarının verilmesi ve görev yerlerinin değiştirilmesine karar verilmiştir. Ayrıca, konuyla ilgili Jandarma Karakolu ile İl Özel İdare Şantiye görevlileri hakkında gerekli incelemenin yapılması için raporun bir örneği Van Valiliğine gönderilmiştir."

A+A-

HABERE YORUM KAT