1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Minik Eller 48 Ağacı Toprakla Buluşturdu

Minik Eller 48 Ağacı Toprakla Buluşturdu

Minik Eller 48 Ağacı Toprakla Buluşturdu
A+A-

Tekirdağ'ın Çerkezköy Raif Dinçkök İlkokulu ile Ortaokulu öğrencileri okul bahçesine ağaç diktiler. Okul öğretmenlerinden Fatma İller, amaçlarının çevre konusunda öğrencileri bilinçlendirmek olduğu

Tekirdağ'ın Çerkezköy Raif Dinçkök İlkokulu ile Ortaokulu öğrencileri okul bahçesine ağaç diktiler.
Okul öğretmenlerinden Fatma İller, amaçlarının çevre konusunda öğrencileri bilinçlendirmek olduğunu ifade ederek, "Çevre Kulübü adı altında oluşturmuş olduğumuz 'Ağaç kesmeyelim, ağaç dikelim' projesi kapsamında İlçe Orman İşletme Şefliği'ni arayarak fidan talebinde bulundum. Yetkililer de okulumuza 48 adet fidanı gönderdiler. Fidanları ise, tüm okul öğrencilerimiz hep birlikte toprakla buluşturuyor. Bu şekilde öğrencilerimiz hem çevre konusunda bilinçleniyor hem de okulumuzun bahçesi yeşillendiriliyor.'' Diye konuştu.
Okul Müdürü Mervan Yıldız ise, öğrencilerin ağaç dikmelerinin çok olumlu olduğuna vurgu yaparak, "Küçük yaşlarda çevre bilinci sahip bir nesil yetiştirebilmek, insanlığa bırakılabilecek en güzel mirastır. Bugün burada bizler hem bu bilinci yaratıyor hem de okul bahçemizi güzelleştiriyoruz.'' Dedi.

07.01.2013 12:14:01 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT