1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Minik Basketbolculara Malzeme Yardımı Yapıldı

Minik Basketbolculara Malzeme Yardımı Yapıldı

Minik Basketbolculara Malzeme Yardımı Yapıldı
A+A-

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından finanse edilen, Toroslar Belediyesi'nin de ortağı olduğu 'Bilim ve Bilgi Otobüsü' projesi faaliyetleri kapsamında, Toroslar Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından finanse edilen, Toroslar Belediyesi'nin de ortağı olduğu 'Bilim ve Bilgi Otobüsü' projesi faaliyetleri kapsamında, Toroslar Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde basketbol eğitimi alan minik sporculara malzeme yardımı yapıldı.
Toroslar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Toroslar ilçesinde bulunan Hasan Akel Lisesi Spor Salonu'nda yapılan yardımda 20 mini sporcuya eşofman takımı, forma ve spor ayakkabısı dağıtıldı.
Yardım dağıtımına katılan Toroslar Belediye Başkan Vekili Hikmet Koç, sporculara başarılar dileyerek, proje hakkında çocuklara bilgi verdi. Koç, "Önerilen projede tasarlanan 'Çocuk Akademisi' kapsamında yer alacak 'Bilim Otobüsü' faaliyetleri ile 3 bin çocuğun bilimsel düşünceleri, 'Spor Akademisi' ve 'Resim Atölyesi' programları ile de 110 çocuğun sosyal gelişimleri desteklenecek ve çocuklar bilimsel düşünce etrafında bir araya getirilerek kaynaşmaları sağlanacaktır" dedi.
Spor malzemesi dağıtımının da 'Spor Akademisi' faaliyetleri içerisinde yer alan bir program olduğuna dikkat çeken Koç, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'nın eğitim, sağlık ve gençliğe büyük önem verdiğini sözlerine ekledi.
(KRY-Y)

04.02.2013 14:31:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT